Reklam


Kıbrıs Güzelyurt Night Club

Verimli toprakları ve turunçgil bahçeleri ile öne çıkan Güzelyurt, diğer şehirlere göre gece hayatı konusunda pek hareketli değildir. ODTÜ KKTC Kampüsü, Kıbrıs Sağlık ve Toplum Bilimleri Üniversitesi ve Güzelyurt'a yakın konumdaki Lefke Avrupa Üniversitesi, bölgedeki öğrenci nüfusunun yüksek olmasını sağlamaktadır. Bu nedenle Güzelyurt'a yakın birçok yerleşim yerinde bar tarzı işletmelere rastlamak mümkündür. Fakat gece kulüpleri açısından ortalama sayı 5'i geçmemektedir. Güzelyurt ve Kıbrıs'taki diğer şehirlerdeki turistik noktaları öğrenmek için Kuzey Kıbrıs Gezilecek Yerler başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz.

Lefkoşa ve Girne gibi Kıbrıs'ın gelişmiş şehirlerine göre daha az sayıda night club bulunan Güzelyurt'taki gece kulüpleri şu şekildedir: Bling Night Club, Five Star Night Club, Four Star Night Club,Yakamoz Night Club ve Irros Night Club. Güzelyurt ve Kalkanlı arasında yoğunlaşan gece kulüplerinin haricinde Güzelyurt - Lefke yolu üzerinde de 1-2 night club bulunmaktadır. Adadaki gece kulüpleri hakkında genel bilgi almak için Kıbrıs Gece Hayatı başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz.

Irros Night Club


Güzelyurt'tan Lefke'ye giderken Yeşilyurt ile Gemikonağı'nın arasında yolun sağında bulunan Irros Night Club, deniz kenarında bulunmaktadır. Bölgedeki küçük gece kulüplerinden biri olan Iros Night Club, ormanlık bir alanın içersindedir. Konum olarak Cengiz Topel Devlet Hastanesi'nin hemen yanındadır.

Gece şovları için giriş ücretinin 20 TL olduğu mekana gündüz girişleri için ücret ödenmemektedir. Gece kulübünün hemen karşı tarafında pansiyon tarzında 2 katlı bir bina bulunmaktadır. Gece programı saat 21:00'de başlamakta ve 01:00'de bitmektedir. Gecelik program ise 01:00-09:00 saatleri arasındadır. Irros Night Club'daki gündüz programının saatleri ise 11:00-17:00 arasıdır. Saatlik konsomatris görüşme ücretleri, 200 TL'den başlamaktadır ve 300 TL'ye kadar çıkmaktadır.

Bling Night Club


Güzelyurt'un Kalkanlı beldesinde bulunan Bling Night Club, bölgedeki gece kulüplerinden biridir. Kıbrıs'taki diğer gece kulüplerinde olduğu gibi burada da gece şovları 21:00 ve 01:00 saatleri arasındadır. Bunun dışında 01:00-09:00 saatleri arasında gecelik program, 11:00-18:00 saatleri arasında ise gündüz programı uygulanmaktadır.

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.