Reklam


Kuzey Kıbrıs Gece Hayatı - Night Club

Kuzey Kıbrıs gece hayatı, genellikle night club işletmeleri öne çıkmaktadır. Kuzey Kıbrıs'taki gece kulüpleri, başkent Lefkoşa başta olmak üzere Girne, Gazimağusa ve Güzelyurt gibi kentlerin hemen dışında bulunmaktadır. Özellikle Lefkoşa'nın girişinde yolun her iki tarafında da çok sayıda night club bulunmaktadır.

Kıbrıs'taki gece kulüplerinde hem gündüz hem de gece programları bulunmaktadır. Gece programları, saat 21:00'de başlamakta ve 01:00 gibi sona ermektedir. Bunun haricinde 01:00 - 09:00 saatleri arasında gecelik program ve 11:00 - 18:00 saatleri arasında ise gündüz programı uygulanmaktadır.

Kıbrıs'ta bulunan night club işletmelerinin tamamında konsomatris kadınlar çalışmaktadır. Gece kulüpleri, Türkiye'deki Genelev işletlemelerinin benzerleridir. Adadaki night clublar hakkındaki en bilindik şey ise, katalogdan konsomatris bayan seçilebildiğidir. Gece vakitlerinde dansçı bayanları görmeniz mümkünken, gündüz vakitlerinde içeriye girdiğiniz zaman önünüze koyulan katalogdan istediğiniz konsomatrisi seçmeniz istenmektedir.

Gece kulüpleri, KKTC yasalarına göre düzenlenmiş yerlerdir. Night club'ta bulunmanın yasal olarak hiçbir sakıncası yoktur. Bu mekanlara gidecekseniz; kimliğinizi yanınızda bulundurmanız tavsiye edilmektedir. 18 yaşından küçüklerin girmesinin yasak olduğu night club mekanlarda video ve kamera çekimi yasaktır ve gizlilik, temizlik, sağlık gibi kurallara uyma şartı bulunmaktadır.

Kıbrıs'ın bazı kentlerindeki night club işletmelerinin tanıtımlarını detaylı olarak sitemizde bulabilirsiniz. Güzelyurt ve çevresindeki gece kulüplerinin tanıtımı için Kıbrıs Güzelyurt Night Club başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz. Kuzey Kıbrıs gezilecek yerler yazımıza göz atarak, adadaki turistik yerleri öğrenebilirsiniz.

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.