Reklam


Aqua Fantasy Park - Kuşadası, İzmir, Aydın


Aqua Fantasy, Türkiye'nin en büyük ve en iyi su parklarından bir tanesi. Otel ve aqua park olarak hizmet veren Aqua Fantasy, İzmir ve Aydın ilçelerinin ortasında bulunuyor. İzmir'in Selçuk ilçesi, Aydın'ın da Kuşadası ilçesine yakınlığı olan Aqua Fantasy ile ilgili ücret bilgileri, aktivite bilgileri, su kaydırakları bilgileri, ulaşım bilgileri ve hizmet bilgileri gibi konulara bu yazımızdan ulaşabilirsiniz.


Türkiye'de aqua park arayanların ve su parklarına ilgi gösterenlerin mutlaka görmeleri gereken bir yer olan Aqua Fantasy, 5 yıldızlı bir otel ve SPA merkezi. Günlük 5.000 kişilik bir ziyaretçi kapasitesine sahip olan aqua park; sadece su kaydıraklarıyla sınırlı değil. İçerisinde bir çok aktivite ve hizmet bulunduruyor.

Aqua Fantasy Sezon Bilgileri ve Giriş Saatleri

Aqua Fantasy, Nisan ayının son günlerinde sezona başlıyor ve Kasım ayının başlarında sezonu kapatıyor. Park, ilk açıldığı 3-4 gün ve kapanacağı son 1 hafta sadece 11:00 ve 15:00 arasında hizmet veriyor. Sezon içinde 10:00 - 18:00 saatleri arasında ve Temmuz - Ağustos aylarında ise 10:00 ve 18:30 saatleri arasında hizmet veriyor.

Aqua Fantasy Havuzlar ve Kaydıraklar

> Süper Combo

Space Boat, Black Hole (Doğal Işık Efektleri), Master Blast ve Sphere isimli 4 farklı kaydırağın keyfini tek bir kaydırağa binerek yaşayabilirsiniz. Dünya'nın ilk küre kaydırağı olan Süper Combo, Dünya'da küre şekilli ilk dizayn olarak göze çarpıyor.
    Master Blast


     Anaconda

Anaconda isimli kaydırak, 135 metrelik devasa uzunluğu ile göze çarpıyor. İniş saniyesi ortalama 20-23 saniye olan bu kaydırak, bu süre içinde sizlere oldukça keyifli anlar yaşatacak. Anaconda su kaydırağında tekli, ikili ve üçlü botlar kullanılabiliyor.


     Kara Şövalye - Kara Şimşek (Black Hole)

Kara Şövalye veya İngilizce adı ile Kara Delik (Black Hole), Aqua Fantasy parkında bulunan ve binmeye cesaret isteyen kaydıraklardan birisi olarak karşımıza çıkıyor. Bu karanlık kaydırak size oldukça heyecanlı saniyeler yaşatacak. Tabi eğer binmeye cesaret edebilirseniz. Kara Şimşek su kaydırağının ortalama iniş süresi 24 saniye.


     Boomerango

Aquapark içersinde yer alan en ilgi çekici kaydıraklardan bir tanesi de Boomerango. Aqua Fantasy ziyaretçilerinin en çok ilgi gösterdikleri kaydıraklardan olan Boomerango, yamaçtan aşığa doğru kayma hissi yaratıyor. Yüksek eğlencesinin yanına bir de geniş kapasitesi ve güvenliği eklenince, daha da cazip bir hale geliyor.


     Crazy Raft

Crazy Raft isimli kaydırak sadece Türkiye'de değil Dünya'da da bir çok rekora sahip. Peki aquaparktaki bu kaydırağı özel kılan şey nedir ? Crazy Raft, üstün teknolojik özelliklere sahip. Uzay ve uçak sanayisinde kullanılan tekniklerle üretilen bu kaydırakta dönüşleri çok daha hızlı bir şekilde yaşıyorsunuz ve adrenalin dolu saniyeler geçirebiliyorsunuz.

Crazy Raft'ta bulunan bir diğer özellik ise ise asansör. Asansör özelliği ise kayacağınız botları yukarıya taşımanıza gerek kalmıyor, asansör sizin için botlarınızı yukarıya taşıyor.


     Gang Slide


     Proracer


     Scramer


     Space Bowl


Xtreme


     ViperSaydığımız su kaydıraklarının dışında Mavi Göl, Macera Nehri, Nilüfer Yolu, Fıçı, Dalga Havuzu, Yetişkin Havuzu, Plaj, Çocuk Havuzu ve Yağmur Dansı gibi bir çok havuz ve aktivite sizleri bekliyor. Okurken ve fotoğraflarına bakarken bile yorulduğunuz bu eğlenceye katılmak size tatlı bir yorgunluk verecek.


Su kaydırakları ve havuzların dışında eğlence, spor, aerobik, animasyon şovları, su jimnastiği ve konserler de ilginizi çekebilir. Günlük animasyon programları parkın içindeki panolarda yer alıyor.

Aqua Fantasy Yiyecek ve İçecek

Lagoon Bar, Kadırga Havuz Bar, Barbekü ve Grill, Pirate´s Ice Cream, Parrot´s Pizza, Castle Burger, Captains Grill, Ephesus Beach Cafes isimli yerlerde zengin menüler ve birbirinden lezzetli yiyecek-içecekler sizleri bekliyor.

Aqua Fantasy Ücretleri, Fiyatları

Aqua Fantasy için 0-3 yaş gruplarından herhangi bir ücret alınmamaktadır. 4-9 yaş gruplarına ve 55 yaş üstü gruplara giriş ücreti 35 TL'dir. Diğer gruplardan ise aquapark giriş ücreti olarak 45 TL alınmaktadır. Sezonluk üyelik bedelleri ise 175 TL'den başlamaktadır.

Verilen ücretler; tüm kaydırakları, tüm havuzları, tekli ve ikili botları, soyunma kabinini, duşları, şemsiyeleri, şezlongları, animasyonları ve otoparkı kapsamaktadır. Üçlü bot, safe box, fotoğraf, yiyecek-içecek ve ulaşım ise ekstra ücrete tabidir.

Aqua Fantasy Genel Bilgiler


Aqua Fantasy Aquapark'ta can yeleklerinizi misafir ilişkilerinden alabilirsiniz. Can yelekleri ücretsizdir. Kaybolan can yelekleri için 25 EURO, kaybolan anahtarlar için 10 TL, kaybolan veya hasar gören kartlar için 10 TL bedel ödenmek zorundadır.

Aqua Fantasy'te güvenlik üst seviyededir. Özel sertifikalı cankurtaranlar bulunmaktadır. Her kaydırağın başında ve sonunda cankurtaranlar bulunmaktadır.

Havuzların hijyen kontrolü ve değerleri sürekli olarak ölçülmektedir. Su tahlilleri periyodik olarak Sağlık Bakanlığı tarafından denetlenmektedir. Bunun yanı sıra uluslararası bağımsız su ve gıda hijyen kontrol firması tarafından da denetleme yapılmaktadır.

Hijyen kuralları ve misafirlerin huzuru için aquaparka evcil hayvan kabul edilememektedir.

Park içinde nakit para geçmemektedir. Park girişinde ve kredi yükleme ünitesinde kartınıza yükleme yapmanız gerekmektedir. Harcayacağınız kadar miktarı kartınıza yükleyerek kullanabilirsiniz.

Aqua Fantasy Ulaşım


Aqua Fantasy Aqua Park'a ulaşım oldukça kolaydır. Aqua Fantasy, Kuşadası'na 10 km, Selçuk'a 9 km ve Adanan Menderes Havaalanına 55 km mesafede yer almaktadır. Selçuk yolu üzerinden veya İzmir Otobüs Terminali'nden Kuşadası otobüsleri ile ulaşım sağlamak mümkündür.

Aqua Fantasy İletişim

Bu sayfada yer alan bilgiler ve özellikler değişiklik gösterebilir. Bu nedenle en doğru ve detaylı bilgileri Aqua Fantasy ile iletişim kurarak öğrenebilirsiniz.

Aqua Fantasy Adres: Ephesus Beach (Pamucak) Selçuk – İZMİR
Aqua Fantasy Telefon:  ( 0232 ) 850 85 00
Aqua Fantasy Fax: ( 0232 ) 893 11 10 - ( 0232 ) 893 14 10
Aqua Fantasy Mail: info@aquafantasy.com
Aqua Fantasy İnternet Sitesi: www.aquafantasy.com.tr

Aqua Fantasy Harita / KrokiDaha Büyük Görüntüle

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.