Reklam


Belkahve Piknik Alanı, İzmir

Belkahve Piknik Alanı
İzmir'deki piknik yerlerinden biri olan Belkahve Mesire Yeri, Bornova ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır.

Belkahve Piknik Alanı, Mustafa Kemal Atatürk'ün doğumunun 100.yılında tesis haline getirilmiştir. 5 hektar büyüklüğündeki bir alanı kaplayan Belkahve Piknik Yeri, kızılçam ormanlarının arasındadır. Yaklaşık 1.000 kişi kapasitesine sahip olan Belkahve Piknik Yeri'nde tuvaletler, çeşmeler, kır büfesi ve piknik masaları bulunmaktadır.

Özellikle yaz döneminde serin bir alanda piknik yapmak isteyenler tarafından tercih edilen Belkahve, manzarası ile ön plana çıkmaktadır. Meyilli bir araziye sahip olan piknik alanına araç ile giriş yapılamamaktadır. Alanın giriş kısmında bulunan Kavaklıdere köy yolu boyunca araçlar park edilebilmektedir.
Belkahve Piknik Alanı İzmir
Belkahve Piknik Alanı'na Nasıl Gidilir ? Nerede ? Ulaşım

Belkahve Piknik Yeri, İzmir'in Bornova ilçesi içindeki Belkahve mevkiinde yer almaktadır. İzmir şehir merkezine 25 kilometre uzaklıktaki piknik yerinr İzmir-Kemalpaşa dolmuşları ile ulaşım sağlanabilmektedir.İlgili Aramalar: Ege Bölgesi, İzmir, Belkahve Mesire Alanı, Belkahve Piknik Alanı, Belkahve İzmir, Belkahve Piknik Yeri Nasıl Gidilir, Belkahve Piknik Nerede, Belkahve Mesire Yeri Nerede

1 yorum:

  1. Aşkın Satıcı30 Temmuz 2015 02:01

    İzmir'in kapısıdır Belkahve. Kapıdan girince ilk göreceğin şey ATATÜRK heykelidir.

    YanıtlaSil

Blogger tarafından desteklenmektedir.