Reklam


Kandıra Cebeci Halk Plajı, Kocaeli

Kocaeli Kandıra Cebeci Halk Plajı
Kocaeli'de bulunan iki mavi bayraklı plajdan biri olan Kandıra Cebeci Halk Plajı, yaz sezonunda oldukça yoğun oluyor.

Karamürsel'deki Altınkemer Halk Plajı ile beraber Kocaeli'nin ikinci mavi bayraklı plajı olan Kandıra Cebeci Halk Plajı, Karadeniz sahillerinde temizliği ile ön plana çıkıyor. Cebeci Halk Plajı, sadece Kocaelililerin değil İstanbulluların da uğrak noktalarından biri haline geliyor. İstanbul'a yakınlığı ve ulaşım kolaylığı nedeniyle komşu illerden bölgeye ilgi oluyor.

İlk olarak 2013 yılında mavi bayrak alan Cebeci Halk Plajı, o tarihten itibaren 2015 yılında ikinci kez bu ödüle layık görüldü. Yaklaşık 400 metre uzunluğunda ve 50 metre genişliğinde olan plaj, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından işletiliyor.
Kandıra Cebeci Halk Plajı
Kandıra Cebeci Halk Plajı'na Nasıl Gidilir ? Nerede ? Ulaşım

Kocaeli'nin tatil beldelerinden Kefken'e oldukça yakın bir konumda bulunan Cebeci Halk Plajı'na ulaşmak için Tem Otoyolu'nun Kandıra Gişeleri'nden çıktıktan sonra 40 kilometre kadar gidip Kandıra'ya, oradan da Kefken tabelalarının takip ederek 20 kilometre sonra Kefken'e ulaşabilirsiniz.  Adapazarı-Kaynarca yolu üzerinden 55 kilometrelik bir yolculukla Kefken'e ulaşabilirsiniz. Kefken'den sonra Cebeci Halk Plajı'na gitmek için 3 kilometre kadar ilerlemeniz gerekiyor.

İstanbul'dan otobüs ile Kandıra Cebeci Halk Plajı'na gitmek için öncelikle Kocaeli Otogarı'na gitmeniz gerekiyor. Anadolu Yakası Maltepe Carrefoursa'nın karşısından kalkan 200 numaralı Kocaeli Büyükşehir Belediye otobüslerini kullanarak İzmit Otogarı'na ulaşabilirsiniz. İzmit Otogarı'ndan Kandıra'ya giden otobüsleri kullanarak ilçeye ulaşmalısınız. Kandıra'dan ise Kandıra-Kefken-Cebeci minibüslerini kullanabilirsiniz. Yaz döneminde bu minibüs hattı sık bir şekilde işlemektedir.

Direkt olarak Kandıra'ya gitmek için ise İstanbul Harem Otogarı'ndan kalkan ve Kandıra Otogarı'na giden otobüs firmalarını kullanabilirsiniz.İlgili Aramalar: Kocaeli, İzmit, Cebeci Halk Plajı, Kandıra Halk Plajı, Kandıra Mavi Bayraklı Plaj, Cebeci Mavi Bayraklı Plaj, Kocaeli Mavi Bayraklı Plaj, Kefken Nasıl Gidilir, Cebeci Plajı Ulaşım, İstanbul Kefken Ulaşım

3 yorum:

 1. Muhammet Ali Maraş20 Temmuz 2015 16:18

  Hani kıvrımlı yolların sonunda sahil görünüyor ya. Oh be dedim kumsal bom boş. Böyle bi yaklaştıkça aman tanrım dedim bunlar kum değil insan :) iki kişinin üstüne plaj havlumuzu serdik güneşlendik :)

  YanıtlaSil
 2. Eskiden çok izbe ve terkedilmiş pis bir sahil gibiydi, Belediye el attıktan sonra çevre düzenlemesi olsun plaj temizliği olsun şimdi çok daha güzel. Halk plajı, ücretsiz duşlar, plaj hizmetleri süper!

  YanıtlaSil
 3. Benim cebeci 6 senedir yaLigim var 2 seneye kadar fena degildi ama busene hangi belediye ilgileniyor bilmiyorum kefken sahili ni cöp götürütor pislik taş cebeci dersen gine ayni nasil mavi payrak almis inanamiyo rum tavsiye etmem

  YanıtlaSil

Blogger tarafından desteklenmektedir.