Reklam


Karamürsel Altınkemer Plajı, Kocaeli

Kocaeli Altınkemer Plajı
Karamürsel Altınkemer Plajı, Kocaeli'de Kandıra Cebeci Plajı ile birlikte mavi bayrak sahibi olan iki plajdan biridir. Kandıra Cebeci Plajı'nı bir önceki yazımızda yazmıştık. Şimdi sizlere Karamürsel Altınkemer Plajı'nı tanıtacağız.

Kocaeli'nin ilk mavi bayraklı plajı olan Altınkemer Plajı, bu ödülü ilk olarak 2012 yaz sezonunda aldı. Sonrasında ise 2013,2014 ve 2015 yaz sezonlarında temizliğini koruyarak mavi bayrak unvanını sürdürdü.

Halk plajı olan Altınkemer'in uzunluğu 180 metre, genişliği ise 18 metre kadardır. Kumlu bir sahile sahip olan Karamürsel Altınkemer Plajı'nda ahşap bir iskele bulunmaktadır. Ahşap iskele, özellikle gençler tarafından kullanılmaktadır. Doğu Marmara Bölgesi'nde, İzmit Körfezi'nin güney kıyısında yer alan Altınkemer Halk Plajı, ilçede sanayi tesisi bulunmaması ve düzgün bir şekilde işleyen arıtma alt yapısı sayesinde temizliğini korumaktadır. Cankurtarma ve ilkyardım olanaklarının da bulunduğu plajın kenarında bir adet mini amfi tiyatro bulunmaktadır.

Sanayi şehri olan Kocaeli, özellikle 1999 depreminden sonra büyük hasar almıştır. Alt yapı sistemlerinin çökmesiyle beraber, bölgedeki denizlerin kirlilik oranı da bir hayli artmıştır. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'nin çalışmaları başta olmak üzere bölgeye yapılan yatırımlar, artık temiz sularda rahat bir şekilde yüzmeyi elverişli hale getirmiştir.
Karamürsel Altınkemer Plajı
Karamürsel Altınkemer Plajı'na Nasıl Gidilir ? Nerede ? Ulaşım

Altınkemer Plajı, Kocaeli'nin Karamürsel ilçesinde bulunmaktadır. İlçenin doğu tarafında bulunan Altınkemer Plajı, Karamürsel'e sadece 1 kilometre uzaklıktadır. İstanbul'dan Karamürsel ilçesine gitmek için Yalova otobüslerini kullanabilirsiniz. Yalova'ya giden otobüsler, Karamürsel'den geçmektedir. Fakat binmeden önce Karamürsel'de yolcu indirilip indirmediğini sormanızda fayda var. Özel araç ile Karamürsel'e gitmek için karayolunu kullanacaksanız İzmit'ten sonra Gölcük-Bursa-Yalova yoluna saparak ulaşım sağlayabilirsiniz. Diğer bir seçenek ise Gebze Eskihisar'dan Yalova Topçular'a arabalı vapurunu kullanarak Körfez'i geçmenizdir.İlgili Aramalar: Kocaeli, İzmit, İzmit Karamürsel, Karamürsel Plaj, Karamürsel Mavi Bayraklı Plaj, Altınkemer Plajı, Altınkemer Mavi Bayraklı Plaj, Karamürsel Altınkemer, Altın Kemer, Altınkemer Plajı Ulaşım, İstanbul Karamürsel Ulaşım, İstanbul Karamürsel Nasıl Gidilir, İstanbul Karamürsel Yol, Karamürsel Nasıl Gidilir, Altınkemer Plajı Nasıl Gidilir

4 yorum:

 1. 🎭 Zeycan 🎭20 Temmuz 2015 22:37

  Plaj haftaiçi de en az haftasonu kadar kalabalık yüzerken kolunuza dikkat etmeniz gerekecek ;))

  YanıtlaSil
 2. İzmitli olmama rağmen ilk kez geldiğim mekan Karamürsel'in plajına ,havasına ,doğasına bayıldım!

  YanıtlaSil
 3. Plaja çok yakın kalabileceğimiz yerler var mı gittiğimizde bulabileceğimiz. Pansiyon.sadece uyumak icin

  YanıtlaSil
 4. Merhaba ayrı KADINLAR PLAJINA KESİNLİKLE KATILIYORUM. öRNEK OLARAK İSTANBULDA BİZ EŞİM İLE DENİZE GİREMİYORUZ SEBEBİ İSE ÇOK RAHATSİZ EDİCİ İNSANLARIN OLMASI ONUN YERİNE eşim http://kadinlarplajiservisi.com/ buradan giriyor ben normal halk plajında giriyorum herkes mutlu :)

  YanıtlaSil

Blogger tarafından desteklenmektedir.