Kastro Kamp Alanı ve Çamlıköy Plajı

Tekirdağ’ın Saray ilçesine bağlı Çamlıköy, Karadeniz’in kıyısında yaklaşık 3 kilometrelik bir plaja sahiptir. Eski adı Kastro olan Çamlıköy, özellikle hafta sonları İstanbul’dan gelen günübirlik ziyaretçiler ile dolup taşmaktadır.

Marmara Bölgesi’nin Karadeniz kıyılarında yer alan Kastro, Marmara’da kamp yapılabilecek alanlar arasında yer alır. Geniş plajı, hemen yanından akan akarsuyu, yeşil doğası ve gölüyle Tekirdağ turizmi için önemli bir noktadır.

Çamlıköy Plajı’nın bir tarafı doğal bir plaj konumundayken diğer tarafında bir göl bulunmaktadır. Istranca Dağları’nın eteklerinin manzarasıyla birlikte yeşil ve mavinin buluşma alanı olan Kastro, İstanbul’a yakın olması nedeniyle haftasonlarında büyük ilgi görmektedir. Özellikle pazar günleri burada yer bulmak oldukça zordur.

Orman İşletmesi tarafından düzenlenen piknik ve dinlenme yerleri, plajda yüzecek olanların aynı zamanda mangal ve piknik yapmalarına olanak sağlamaktadır.

Tekirdag Kastro Camlikoy PlajiKastro Kamp Fiyatları 2020 / Alanı Konaklama Ücretleri


Kastro veya Çamlıköy, Tekirdağ’da kamp yapılacak yerler arasında yer almaktadır. Bölgeye kendi çadırınızı getirip kamp yapabileceğiniz gibi burada bulunan işletmeden de çadır kiralayabilirsiniz. Çadır kamp yeri dışında karavan ve araç içi konaklama yerleri de bulunmaktadır. Kastro kamp fiyatları 2020 fiyatları şu şekildedir:

Bir Ünite (4 kişilik) Çadır Yeri (Günlük): 40  TL
Bir Ünite Karavan Yeri (Günlük): 45 TL

Kastro Çamlıköy Plajı Telefon Numarası: 0 533 388 00 63

Kastro Çamlıköy Kamp Alanı


Kastro Çamlıköy Plajı Giriş Ücreti Ne Kadar ?

Kastro Çamlıköy Plajı’na giriş için belirlenen 2020 yılı ücretleri, şu şekildedir:

Şahıs: 6 TL
İndirimli Şahıs: 3 TL
Bisiklet: 6 TL
Motorsiklet ve ATV: 12 TL
Otomobil: 18 TL
Minibüs: 54 TL
Midibüs: 96 TL
Otobüs: 162 TL

Fiyatlar, Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü tarafından belirlenmekte ve senelik olarak değişmektedir.

Kastro Çamlıköy Plajı’na Nasıl Gidilir ? Nerede ? Ulaşım


İstanbul’dan özel araç ile Kastro Çamlıköy Plajı’na ulaşmak için İstanbul Mahmutbey gişelerinden Edirne istikametine doğru gidiyorsunuz. Çerkezköy gişelerinin ardından Saray tabelalarını takip etmelisiniz. Saray ilçesine vardıktan sonra Kıyıköy-Kastro yoluna giriyorsunuz. Bu yolda Güngörmez ve Bahçeköyleri geçtikten sonra yol ayrımına geliyorsunuz ve kısa bir mesafe sonra bölgeye ulaşıyorsunuz.

Tekirdağ’dan özel araba ile Saray ilçesine gitmek için Muratlı yolunu kullanmak gerekiyor.


Kırklareli’nden özel araç ile Saray ilçesine ulaşım için ise Vize yolunu kullanarak Kıyıköy’e ardından da Saray yoluna girip Bahçeköy’e gelmeden Kastro yol ayrımına ulaşıyoruz.

İstanbul’dan otobüs ile Saray ilçesine gitmeniz mümkündür. İstanbul Otogarı’ndan Metro, Kale veya Yonca Seyahat firmalarının otobüslerini kullanarak Saray ilçesine gidebilirsiniz. Saray ilçesine vardıktan sonra Saray Otogarı’ndan Kastro’ya giden minibüslere binmelisiniz.

Kastro Çamlıköy Ulaşım Harita

Tekirdağ Kastro Çamlıköy Plajı Fotoğrafları:

Çamlıköy Kastro Plajı

Çamlıköy Kastro

Saray Plajı Tekirdağ

Kastro Ulaşım

] }

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

16 yorum