Patriça Koyu Plajı, Ayvalık

Patriça (Pateriça) Koyu veya Patriça Burnu olarak bilinen yerde bulunan Patriça Plajı, Ayvalık’ta yer almaktadır. Balıkesir’in Ayvalık ilçesinin gezilmesi ve görülmesi gereken yerlerinden biri olan Patriça Plajı, çok fazla bilinmemektedir.

Ayvalık plajları arasında az bilinen bir plaj olan Patriça Plajı, Cunda (Alibey) Adası’nın arka kısmında yer almaktadır. Patriça koyu, yapılaşmadan uzak bir yerdir ve doğal bir koydur. Patriça Plajı, sahilinden daha çok doğal ve sakin denizi ile ünlüdür. Sığ denizi ve kumsalı, Patriça Koyu’na ulaşımın diğer bölgelere göre zor olması, bölgenin fazla kalabalık olmamasını ve sessiz olmasını sağlamaktadır.

Patriça Koyu Plajı’na Nasıl Gidilir ? Nerede ? Ulaşım

Patriça Plajı’na ulaşım, genellikle özel araba ile sağlanmaktadır. Ayvalık tarafından önce Lale Adası’na daha sonra Türkiye’nin ilk boğaz köprüsünden geçerek  Alibey Adası’na geçilmektedir. Bu kısımdan sonra eski yol denilen yolu takip etmeniz gerekiyor. Patriça Burnu’nu gösteren tabelaları takip edebilirsiniz. Çataltepe mevkiini geçtikten sonra Patriça’ya ulaşabiliyorsunuz. Yolun büyük kısmı toprak olduğu için Cunda Adası’nda Patriça Koyu’na ulaşım yaklaşık 30 dakika sürüyor.

] }

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 yorum