BuzOteller

Soğuk Sevenler İçin: 5 Buz Otel

Farklı tatil ve otel deneyimleri yaşamak isteyenlerden biriyseniz, buz otelleri tercih edebilirsiniz.

Bu galeri yazımda eksi dereceleri ve soğuğu sevenler için oldukça cazip bir konaklama seçeneği oluşturan buz otellerden bahsedeceğim yavrularım. Benim için bu oteller oldukça soğuk olsa da belki sizler sıcaktan kaçıp bu buz gibi otellerde kalmak isteyebilirsiniz.

Buz kristalleri ve karlar altındaki bu otellerin sıcak odalarında sıra dışı bir tatil geçirebilirsiniz. Bu oteller arasından Trivago sitesindeki kullanıcılardan en iyi yorumları almış olan 5 tanesini sizler için derledim. Bakalım bu buz oteller nasıl bir şeymiş 🙂

Sorrisniva Igloo Hotel (Alta, Norveç)

Kuzey ışıklarını görmek isteyenler, motorlu veya köpekli kızaklarla yapılan turlara katılmak isteyenler, Norveç’te bulunan Sorrisniva Igloo Hotel’i tercih edebilirler. Uluslararası heykeltıraşlar tarafından dizayn edilen buzdan heykeller, otelin en ilgi çekici noktalarından biri. Ren geyiği tüyünden yapılmış olan battaniyeler ve özel uyku tulumları arasında buzdan yatağınızda sıcak bir uyku çekebilirsiniz.

Sorrisniva Igloo Hotel

Hôtel de Glace (Québec, Kanada)

Kanada’nın Quebec şehrine oldukça yakın bir konumda bulunan Hotel de Glace, buzdan oteller listesindeki bir başka konaklama yeri. Her sene Ocak ve Mart arasında ziyaretçilere açık olan bu oteldeki odaların ve heykellerin bir çoğu, Disney tasarımcıları tarafından özel olarak tasarlanmış.

Hôtel de Glace

Icehotel (Jukkasjärvi, İsveç)

İsveç’in kuzeyindeki Jukkasjärvi şehrinde bulunan Icehotel, Kuzey Kutup Dairesi’ne sadece 200 kilometre uzaklıkta yer alıyor. Bu konum bilgisinden bile bölgenin ne kadar soğuk olacağını tahmin edebilirsiniz. Icehotel’in en büyük özelliği, dünyanın ilk ve en büyük buzdan oteli olması. Her yıl tekrar tekrar inşa edilen Icehotel, buzdan oteller arasında iyi bir seçenek.

Icehotel

Igloo Village Kakslauttanen (Saariselkä, Finlandiya)

Yıldızlı bir gökyüzünün altında yatabileceğiniz odalar, Finlandiya’nın Saariselkä kasabasındaki Igloo Village Kakslauttanen’de sizleri bekliyor. Termo camdan inşa edilen tavanlar, hem yıldızları hem de Kuzey Işıklarını görebilmenizi sağlıyor. Husky köpekler ve ren geyikleri ile birlikte safari aktivitesine katılabileceğiniz bu konaklama yerinde, birbirinden bağımsız 40 igloo bulunuyor.

Igloo Village Kakslauttanen

Iglu Village Kühtai (Kühtai, Avusturya)

Avusturya’nın kış sporları konusunda önemli bölgelerinden biri olan Kühtai, buz otel olarak hizmet veren yerlerden bir tanesi. Burayı ilginç kılan en önemli nokta, ziyaretçilerin kendi konaklayabileceği kardan evleri yani iglooları inşa edebilmesi, Elinizi, kürekleri ve testereleri kullanarak buzdan evler inşa edebilir ve burada konaklayabilirsiniz. Bunlarla hiç uğraşmak istemezseniz, direkt olarak suit odalarda konaklayabilirsiniz.

Iglu Village Kühtai

Buz Otellerin Videosu:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.