Türkbükü, Bodrum

Türkbükü veya Göltürkbükü, Muğla’nın Bodrum ilçesinde yer alan oldukça popüler bir beldedir. Bölgede bulunan Gölköy ve Türkbükü belediyelerinin birleştirilmesi sonucunda Göltürkbükü ismini almıştır, fakat halk arasında Türkbükü olarak söylenmektedir.

Bodrum’un en gözde tatil yerlerinden olan Türkbükü, yerli ve yabancı ünlü kişileri ağırlamaktadır. Ekonomik olarak üst kesime hitap eden Türkbükü’nde bir çok lüks otel bulunmaktadır. Türkiye’nin ve Dünya’nın en önemli otel markalarının şubeleri yer almaktadır. Durum böyle olunca, Bodrum’un bu güzel beldesinde fiyatlar da oldukça yüksektir.

Türkbükü’nü görmek ve çok fazla para harmadan ufak bir tatil yapmak istiyorsanız, kısıtlı da olsa bazı seçenekleriniz bulunuyor. Türkbükü’ne minibüs ile ulaşım sağlayacaksanız, minibüsten indiğiniz noktada bir taksi durağı bulunuyor. Bu kısma doğru yürüdüğünüz zaman ise karşınıza Türkübükü Sahili çıkıyor. Sahilin sol tarafında yer alan küçük köprünün bulunduğu noktada
Göltürkbükü Belediyesi’ne ait olan çay bahçesi ve halk plajı yer alıyor. Bu noktada çok fazla para harcamadan vakit geçirebiliyorsunuz.

Göltürkbükü Belediyesi Çay Bahçesi

Bodrum, Türkbükü’nde Konaklama ve Fiyatlar Nasıl ?

Türkbükü bölgesinde konaklamak için tercih edeceğiniz ucuz pansiyonlar, normal bir tatil beldesinde ortalama bir otel fiyatına geliyor. Genellikle ünlüler tarafından tercih edilen bir bölge olunca hem konaklama hem de yeme – içme fiyatları bir hayli yüksek oluyor.

Türkbükü Sahili’nde yer alan küçük köprüyü geçtiğimiz anda karşımıza birbirinden lüks oteller çıkıyor. Divan Otel, Türkbükü’nde yer alan otellerden bir tanesi. Divan Otel’in plajda bulunan iskelesinden yararlanmak için iskeleye giriş ücreti olarak 100 TL ödememiz gerekiyor. Göltürkbükü Divan Otel’in hemen yanından Türkbükü Ship Ahoy adında bir mekan yer alıyor. Sahilde
ilerledikçe karşımıza Tango Argentina, Bodrum Mantı & Cafe, I’locall, Casita gibi mekanlar çıkıyor. Türkbükü’nde bulunan otel ve butik otellerin sezonluk oda kahvaltı dahil fiyatları 300 ve 400 EURO arasında değişiyor. Sezon sonunda ise ortalama fiyatlar 200 – 300 EURO aralığında seyrediyor.

Bodrum Türkbükü
Bodrum’dan Türkbükü’ne Nasıl Gidilir ?

Bodrum ilçesine bağlı olan Türkbükü’nün Bodrum’a uzaklığı 22 kilometredir. Bodrum’dan Türkbükü’ne gitmek için, Bodrum Garajı’ndan her 15 dakikada bir hareket eden minibüsleri kullanabilirsiniz. Yaklaşık 20 dakika süren yolcuğun ücreti, kişi başı 5 TL’dir. Bodrum’un bir diğer tatil bölgesi Torba’dan Türkbükü’ne gitmek için ise 10-15 dakika süren bir minibüs yolculuğuna katılmanız gerekmektedir. Bu minibüslerin kişi başı ücreti ise 4,5 TL’dir.

] }

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 yorum