Ucak Bileti

Uçak Bileti Siteleri ve Ucuz Bilet

Seyahat etmenin en önemli noktası, bu seyahati olabildiğince az sorun karşılaşılacak şekilde ayarlamaktır. Hem yolda hem de konaklanacak yerde sorunlarla karşılaşmamak adına seyahat öncesinde uygulayacağımız bazı adımlar, bu seyahati uygun bir maliyet ile tamamlamak için de önemlidir.

Seyahat öncesinde ayarlanması gereken en önemli konulardan biri, uçak biletidir. Otel rezervasyon işlemlerinde olduğu gibi uçak bileti alırken ne kadar erken davranırsak, o kadar uygun fiyata uçuş bulmamız mümkündür.

Ulaşım sistemlerin hızla gelişmesi ve gelişmeyle birlikte uygun fiyata yapılan yolculuklar, tatillerde uçak kullanımını bir hayli yaygınlaştırmıştır. Bu seferlerin artması, beraberinde uçak biletleri satan sitelerin de artmasını sağlamıştır.

Uçak bileti alırken en uygun fiyatı bulmak istiyorsanız, şu yöntemleri unutmamalısınız:

– Seyahat tarihlerinizi esnek tutarak özellikle hafta sonu uçuşları ve tatil günlerine denk gelmeyen uçuşları tercih edebilirsiniz.
– Kampanyalardan yararlanmak için bültenlere sürekli göz atabilirsiniz.
– Bilet fiyatlarının gün geçtikçe arttığını göz önüne alarak, biletinizi olabildiğince erken almalısınız.
– Çoğu zaman gidiş-dönüş biletleri daha uygun olmaktadır.

Uçak Bileti Siteleri

Uçak bileti siteleri, sizin için bütün havayollarında arama yapıp, seçtiğiniz tarih için en ucuz biletleri karşınıza getirmektedir. Tuna.com, UcakBileti.com, EnUygun.com, BiletBayi.com, AloBiletHatti.com gibi siteler, sektörün önde gelen siteleridir.

Sizin için 5 büyük uçak bileti arama sitesinde Ankara-İstanbul uçak bileti için arama yaptık ve fiyatları aşağıya listeledik:

Site    Bilet Fiyatı
Turna.com    39,99 TL
UcakBileti.com    44 TL
EnUygun.com    44,99 TL
BiletBayi.com    49,99 TL
AloBiletHatti.com    56,99 TL

*Yukarıdaki arama, 29 Eylül 2017 tarihinde yapılmıştır. Bilet tarihi, 1 Kasım 2017 olarak seçilmiştir. Fiyatlar, ekonomi sınıfında ve 1 yolcu için belirlenmiştir.

Yapılan aramada en ucuz uçak biletini veren, turna.com sitesi olmuştur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.