Reklam


Gürcistan Batum Gece Hayatı

Her yıl ortalama 500 bin Türk turistin ve binlerce yabancı turistin ziyaret ettiği Batum, gece hayatı ile ön plana çıkan şehirlerden bir tanesidir. Batum'da yer alan kumarhaneler ve gece kulüpleri, şehrin ''Küçük Kıbrıs'' olarak adlandırılmasına yol açmıştır.

Batum'da kumar oynamanın yasal olması ve kumarhanelerin 24 saat boyunca hizmet vermesi, şehrin gece hayatının buna göre şekillenmesini sağlamış. Özellikle Karadeniz'den hafta sonlarında bölgeye oldukça fazla turist gidiyor. Yaz aylarında ise şehrin nüfusu neredeyse iki katına çıkıyor. Batum'da alkol ve sigara gibi ürünlerin oldukça ucuz olması, bölgenin cazibesini arttıran sebeplerden.

Batum'daki gece hayatını; gece kulüpleri, şarap evleri, nargile barları, kumarhaneler ve festivaller olarak ayırabiliriz. Özellikle yaz döneminde gündüz plajlar dolarken akşam da sokaklar ve mekanlar dolmaktadır.

Batum Gece Kulüpleri

Gece kulüpleri, Batum'da oldukça ilgi görüyor. Hem düşük alkol fiyatları hem de renkli bir gece hayatının olmasından dolayı diskolar her zaman dolu oluyor.

Sector 26

Batum'un en meşhur diskosu, Sektör 26'dır. Kapısının önünde her daim sıra olan bu mekan, havuz başı partileriyle ünlüdür. Dj performansları dışında rock, caz, hip-hop, soul gibi çeşitli tarzda, çeşitli kitlelere de müzikler sunan Sector 26, Eski Bulvar'da 26.kısımda yer almaktadır.


Vinly Bar

Batum'un meşhur eğlence mekanlarından biri olan Vinly Bar, Batum'da gece hayatını yaşamak için gidilecek yerlerdendir. Batum barları arasında en temizlerinden biri olan Vinly Bar, ufak ve salaş bir konsepte sahip.

Soho Lounge Batumi

Soho Lounge Bar, Batum sahillerinde en çok tercih edilen gece mekanlarından biri. Batum gece hayatında daha elit bir konsepte sahip olan Soho Lounge, bazı gecelerde çılgın partiler düzenliyor. Deniz hava eşliğinde alkol almak ve eğlenmek için ideal bir mekan.

2 yorum:

 1. Eğlencenin bir yaşam tarzı olduğu, Batum’da en hit parçalarının çalındığı adreslerden biri olan Ruskaya Club Batumi. Ruskaya ; Rus, Ukraynalı ve Gürcü gençlerin ve gece hayatı sevenlerin en çok tercih ettiği kulüplerin başında geliyor. İşten çıktıktan sonra tüm geceyi gece kulübünde geçirip, sabah tekrar işe giden birçok Gürcü kızı ve cüzzi miktarlara çalışan bi bağlamda paraya ihtiyacı olan üniversite öğrencilerini burada görebilirsiniz. Batum'a gezmeye küçük kasabalardan gelip geceyi sokakta geçirmemek için kulübe gelen Gürcü ve Rus kadınlar , pastada çilek desek yeridir .

  Ruskaya Gece Kulübü’nde gerçekten harika bir ortam ile Batum'da bizleri karşılıyor. Ruskaya, disko kültürünü bir sanata dönüştürerek bunu tasarım haline getirmiş. Özel temalı partileri ile de ünlenen Ruskaya gece kulübü, birbirinden yaratıcı özel gece partileri düzenliyor. Ruskaya disko bölümü dışında dışında misafirlerine karaoke bar, cafe ve nargile bar hizmeti de sunuyor. Ayrıca restoran bölümünde en lezzetli yemekleri de tadabilirsiniz.

  Yeniyiz yeniliğe açığız !!! Çevre , Samimiyet ve Müşteri Memnuniyeti

  Ruskaya Night Club ; Konaklama ve Rezervasyon İçin ; +380960039931

  YanıtlaSil
 2. Merhaba arkadaşlar Sertan ben yaklaşık 4 yıl Belarus ve Ukrayna deneyimler sonrası bu yıl 4 aylık Batum gözlemlerim sonucu rehberliğe başlamış bulunuyorum . Kısaca Batum hakkındaki gözlemlerimi ve bilgilendirmelerimi belirtmek istiyorum . Sınır kapısı harç pulu şuanda 50 tl , yaklaşık 2 ay önce gelen zamla 15 tl den fiyat artırımı yapılmıştır . Araçla girişlerde aracın sizin üstünüze yada şirket üstüne ise şirket vekaleti gerekiyor . Araçla girişlerinizde Gürcistan gümrüğünde 80 tl gibi bir sigorta yapılıyor . Evet şimdi gelelim sınır kapısındaki tehlikelere ; Gürcistan sınır kapısında korsan taksi misali taksiciler bulunuyor ; kötü bir türkçe ile'' abi çok iyi biliyoruz batumu gelin disko var herşey var , bildiğim otel var vs '' şeklinde sizi dolandırmak isteyenlerden uzak durun . Yine sınır kapısındaki bayanlara gelelim '' biz Kemalpaşada çalışıyoruz Batum'a bırakırmısınız bizi de '' vs diye yaklaşan arkadaşlardan da uzak durun külliyen ayak ve dolandırma mantığı . Sırf bunlar yüzünden Türk milleti dolandırılıp bir daha Gürcistan'a gelmek istemiyor . Gürcistan şuanda Avrupa birliğine imza atmış ve en azından benim gördüğüm en güvenli yer , kimse kimseyi dolandırmaz kimse kimseden çıkar beslemez vs hırsızlık olmaz yani ultra güvenlidir . Ama buraya gelen kaçak milletimiz burada öyle bir haysiyetsizlik yapıyor ki gelen tatilciyi yani kendi memleketlisini bu duruma düşürüyor yani heryerde olduğu gibi Gürcistanda da en büyük bela Türk vatandaşı diye geçinen arkadaşlar . Gelelim yemek konusuna zaten heryerde harıl harıl yazıyor '' Haçepuri , hinkali vs '' ama yiyeceğiniz yeri bilmelisiniz heryer o kadar da iyi yapmıyor . Puşkin caddesinde adjara palace sahilde vivalatino restorant tercihleriniz olabilir .Türkiyeye dönüşte de koli şeklinde hediyelik olarak 30luk armut gazozu tercih edebilirsiniz . Gece hayatı noktasına gelirsek ; Gürcistan'da Türkiyeden turist çekme işini doların yükselmesi ile %30 kaybetti desek yeridir ama bunlarından yanında en büyük tavsiyem harcamalarıızı türk parası yapabileceğiniz yerlerde kontrol altına almak . Olay gece hayatı olduğu sürece standart uygun oteller tutun 80-100-120 tl yi geçmez genel olarak . Booking bunun için biçilmiş kaftan ama çok fazla ev var bu da takılacağınız zaman en azından bayanlar açısında problem olabiliyor . Dolardan girmiştik konuya olay takılmak bunu çokta kapalı konuşmak istemiyorum sonuçta ekonomisi fuhuş ve kumar olan bir ülkeye her zaman turistik gezi için gelinmiyor . Bu konuda da 200 bin kaçak seks işçisi bulunduran Gürcistandaki piyasa dolar bazında olduğu için tavsiyem Tiflisten yada Ukrayna Kharkivden yaz sezonu için gelen üniversite öğrencileri var cüzzi miktar ücret talep eden bu şekilde hem gece hayatı olumsuzluklarından kurtulursunuz hem de tatiliniz rezil olmaz . Genelde gün içi de yaz sezonu dolayısıyla sahilde beach clublerde takılın emin olun iyi vakit geçirsiniz . Umarım
  2019 için iyi bir bilgilendirme makalesi olmuştur hem kendim için hem de bu site için bir yarar sağlar . Batum hakkında her konuda yazabilirsiniz Sertan Acar +380960039931 whatsaptan iletişim kurabilirsiniz , Umarım destekle Batumdaki olumsuzlukları güzel anılara çeviririz dostlar herkese dolu dolu eğlenceli tatiller .

  YanıtlaSil

Blogger tarafından desteklenmektedir.