Akyazı Plajı, Ordu

Ordu merkezde bulunan Akyazı Plajı, yazın Orduluların denize girmek için tercih ettiği yerlerden bir tanesidir. Ordu’da mavi bayraklı bir plaj olarak öne çıkan Akyazı Plajı, 2014 yılında Orta ve Doğu Karadeniz Bölgesi’nin tek mavi bayraklı plajı olma özelliğini de taşımaktadır.

Ordu plajlarından biri olan Akyazı Sahil Plajı’nda duşlar, tuvaletler, soyunma kabinler, ilkyardım ve can kurtaran malzemeleri, gözetleme kulesi bulunuyor. Yaklaşık 2 kilometre uzunluğundaki Ordu Akyazı Plajı’nın genişliği, 15-20 metre kadardır.

Ordu’nun Mavi Bayraklı Plajı: Akyazı

15 Haziran – 30 Ağustos 2014 sezonunda Ordu’nun Akyazı Plajı’nda yapılan incelemelerin olumlu sonuç vermesiyle beraber, plaj mavi bayrağına kavuştu. Türkiye Çevre Eğitimi Vakfı (TÜRÇEV) tarafından yürütülen uluslararası Mavi Bayram kapsamında dereceye giren Akyazı Plajı’nda tören düzenlendi. Ordu Büyükşehir Belediyesi’nin başvurusu sonucunda Akyazı Plajı’nın mavi bayrak alması, Ordulular tarafından sevinçle karşılandı.

Akyazı Plajı Ordu

Akyazı Plajı’na Nasıl Gidilir ? Nerede ? Ulaşım

Akyazı Plajı, Ordu şehir merkezinde yer almaktadır. Sahil yolundaki Org. İbrahim Fırtına Bulvarı üzerinde yer alan Akyazı Plajı’nın Ordu Otogarı’na uzaklığı, 2 kilometre kadardır.

] }

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir