Buca Gölet, İzmir

İzmir’in Buca ilçesinde bulunan Buca Gölet, İzmir’in gözde dinlenme yerlerinden bir tanesidir. 167.000 metrekarelik bir alanı kaplayan Buca Gölet, Buca Belediyesi tarafından işletilmektedir. 1998 yılının Nisan ayında Buca Belediyesi tarafından Buca Gölet Rekreasyon Alanı olarak yapımına başlanan bölge, 1999 yılının Mart ayında tamamlanmış ve halkın kullanımına sunulmuştur.

Şehrin stresinden biraz olsun uzaklaşarak rahatlayabileceğiniz bir yer olan Buca Gölet içerisinde pek çok hizmet sunulmaktadır. Buca Gölet içerisinde 300 kişi kapasiteli Göl Restoran, 600 kişi kapasiteli Göl Salonu Seyir Kafe, mangal alanı, şarküteri, amfi tiyatro, piknik alanı, Ada Kafe&Bar, seyir terasları, çocuk oyun parkları, market, bebek bakım odası, mescid ve otopark bulunmaktadır.

Özellikle bahar ve yaz dönemlerinde oldukça kalabalık olan Buca Gölet, bu tarihlerde çeşitli etkinliklere ev sahipliği yapmaktadır. Gölette bulunan amfi tiyatroda konserler, tiyatrolar ve farklı etkinlikler düzenlenmektedir. Ayrıca yine bahar ve yaz mevsimlerinde şehrin gürültüsünden uzaklaşmak isteyenler, bu alanda piknik yapmaktadır. Buca Gölet’te piknik yapmak için ortalama 20-30 TL’ye mangal kiralamanız mümkündür.

Buca Gölet İzmir

Buca Gölet’e Nasıl Gidilir ? Nerede ? Ulaşım

İzmir’in Buca ilçesinde bulunan Buca Gölet Alanı, İzmir il merkezine yaklaşık 20 kilometre uzaklıktadır. Gölet alanının Buca ilçe merkezine uzaklığı ise 7 kilometredir. Buca Gölet’e otobüsle gitmek için Ufuk Mahallesi – Demirciköy hattında çalışan 176 numaralı otobüsü kullanabilirsiniz. İzmir Hasan Ağa’nın önünden kalkan dolmuşlarla da Buca Gölet’e ulaşmanız mümkündür.

Buca Gölet Restoran Telefon Numarası: 0 232 443 07 40

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

6 yorum