Elazığ Golan Kaplıcaları

Elazig Golan Kaplicalari

Elazığ termal turizminde önemli yerlerden biri olan ve Elazığ gezilecek yerler listesinde yer alan Golan Kaplıcaları, her yıl binlerce turist tarafından ziyaret edilmektedir.

Elazığ’ın Karakoçan ilçesine bağlı Yoğunağaç Köyü’nün hemen yanındaki Peri Çayı’na kurulmuş olan Golan Kaplıcaları, ilçenin turizm değerini arttıran yerlerin başında gelmektedir. Refik Saydam Merkez Hıfsı Sıhha Enstitüsü tarafından 27 Ocak 1973 tarihinde hazırlanan 108/7b numaralı rapora göre Golan Kaplıcaları romatizma, nevrit, poli nevrit, kırık, çıkık, kadın hastalıkları ve cilt hastalıklarının tedavisine yardımcı olmaktadır.

Kaplıcaların bulunduğu yerde yapılan sondaj çalışmaları ile 400 metre derinliğe ulaşan bir kuyu açılmıştır. Bu kıyıdan ortalama 43 derece sıcaklığında su çıkmaktadır.

Golan Kaplıcası Tesisleri

Elazig Golan Kaplicalari 1

Karakoçan Golan Kaplıcası’nda bir adet konaklama tesisi de bulunmaktadır. Tesisin 36 adet oda kapasitesi bulunmaktadır. Hem bay hem de bayan havuzları bulunan tesiste mutfak, banyo gibi hizmetler de verilmektedir. 0 424 731 10 52 numaralı telefondan Golan Kaplıcası Tesisi’ne ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.