stanbulOtelleri

İstanbul Otelleri

Türkiye’nin en çok turistler çeken şehirlerinin başında gelen İstanbul, konaklama olarak da son derece geniş bir alt yapıya sahiptir. İstanbul otelleri başta olmak üzere şehirde konaklama imkanı sunan bir çok otel ve pansiyon bulunmaktadır. Bu kadar fazla turist çeken şehirde konaklama için İstanbul otelleri arasında bir çok seçenek bulunmaktadır. Fiyat aralığına göre her bütçeye uygun İstanbul otellerini sitemizde yayınlayacağız. Ama öncesinde bu yazı ile İstanbul’un en turistik yerlerindeki otel durumlarına bir göz atalım. Uygun İstanbul otellerine ulaşmak için fiyat araştırmasını iyi yapmanızı tavsiye ederiz.

Taksim Otelleri

İstanbul’un en kalabalık yerlerinden olan Taksim, İstiklal Caddesi gibi ünlü bir caddeye sahiptir. Nostaljik tramvayla birlikte yan yana sıralanan apartmanlar, bölgenin tarihi dokusunu yansıtmaktadır. Taksim’in İstiklal tarafında yer alan konaklama yerleri, genellikle butik otellerden oluşmaktadır. Bu bölgedeki tarihi yapılardan bazıları, otel işletmesi olarak hizmet vermektedir. Taksim’de butik oteller, ucuz oteller ve lüks oteller gibi pek çok konaklama seçeneği karşınıza çıkacaktır. Taksim otellerinin fiyat aralığı 100 TL civarında başlamakta ve kalacağınız otelin standartlarına göre fiyatlar yükselmektedir.

Şile Otelleri

İstanbulluların şehirden kaçmak için tercih ettiği yerlerin başında gelen Şile, özellikle hafta sonlarında oldukça kalabalık olmaktadır. İstanbul’a yakınlığı, doğal güzellikleri ve plajlarıyla tatil tercihlerinde ilk sıraları alan Şile otelleri, konaklama konusunda geniş bir seçenek yelpazesine sahiptir. Genellikle Şile’nin Ağva tatil beldesinde bulabileceğiniz Şile Otelleri, doğa ile iç içe bir tatil geçirmek isteyenler için özenle tasarlanmıştır.

Büyükada Otelleri

İstanbul Prens Adaları olarak bilinen ada takımı içerisindeki adaların en büyüğü olan Büyükada, İstanbulluların için bir diğer tatil merkezidir. İstanbul’un gürültüsünden uzaklaşmak isteyenlerin ilk duraklarından biri olan Büyükada, özellikle yaz döneminde yoğun ilgi görmektedir. Büyükada’ya günübirlik geziler düzenlenebileceği gibi konaklamalı geziler düzenlemek de mümkündür. Bunun için Büyükada otellerinin yanı sıra Büyükada pansiyonları da konaklamak için tercih edilebilir. Otellerden ziyade Büyükada’da konaklamak için genellikle pansiyon işletmeleri bulunmaktadır. Turistik bir bölge olmasından dolayı buradaki konaklama fiyatları biraz yüksek olabiliyor. Bu nedenle konaklama öncesinde otel sitelerinden fiyatları araştırmanızda fayda var.

] }

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir