Kordon Boyu, Konak, İzmir

İzmir Kordon Boyu, İzmir’de gezilecek yerlerden bir tanesidir. İzmir’in en önemli noktalarından biri olan Kordon veya Kordon Boyu, özellikle pazar günlerinde İzmirlilerin akınına uğramaktadır.

Denizin hemen kenarında uzanan Kordon Boyu, sahil yürüyüşleri için tercih edilen yerlerden biridir. İzmir’de günbatımını izlemenin keyfini çıkartabileceğiniz gibi akşamları ışıklandırmasıyla beraber Kordon daha bir güzel olmaktadır.

İzmir Kordon‘da bulunan kafeler, barlar ve restoranlar bölgeye ayrı bir güzellik katmaktadır. Cuma ve cumartesi günlerinde bölgede bulunan barlar ve kafeler oldukça hareketlidir. Ayrıca sabah saatlerinde Kordon’da bulunan kafelerin bir çoğunda kahvaltı servisi de yapılmaktadır.

Kordon İzmir

İzmir Kordon Boyu’na Nasıl Gidilir ? Nerede ? Ulaşım

Metro ile gitmek için Alsancak Durağı’nı kullanabilirsiniz. İzmir Adnan Menderes Havaalanı’ndan Kordon Boyu’na gitmek için metro hattı kullanılabilir.

İzmir Otogarı’ndan Kordon Boyu’na gitmek için ise 163 numaralı otobüse binebilirsiniz. Ayrıca Kordon’da bulunan vapur iskelesinden Karşıyaka ve Bostanlı’ya geçmek mümkündür.

] }

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir