Kuleli Koyu Plajı, Fethiye

Çam kokusu içinde, denizin hemen yanı başında küçük bir koy, berrak bir deniz ve sakin bir tatil mi arıyorsunuz ? Eğer cevabınız evet ise Fethiye ilçesinin Kuleli Koyu’nda bulunan Kuleli Plajı’nı mutlaka görmelisiniz. Fethiye şehir merkezine yakın, tertemiz bir koydur, Kuleli.

Fethiye, Türkiye’nin en önemli turizm merkezlerinden bir tanesidir. Fethiye’nin diğer turizm merkezlerine göre en büyük artısı ise tertemiz plajları ve koylarıdır. Bu nedenle Fethiye’de hemen hemen her yerde denize girilebilmekte ve güzel bir tatil yaşanabilmektedir. Fethiye’nin cennet gibi koylarından bir tanesi de Kuleli’dir.

Kuleli Koyu Plajı, profesyonel seviyede hizmet veren bir yer değildir. Daha doğal bir yer arayanlar için yeterli bir seviyede hizmet plajda, ahşaptan yapılmış oturma odalarını ve şezlongları kiralama imkanınız bulunmaktadır. Yiyecek ve içecek hizmeti veren küçük bir büfe de yer almaktadır, Kuleli Koyu’nda. Fakat burada verilen hizmet sizi pek tatmin etmeyebilir. Kuleli Plajı’nın cezbeden yanı büfesi veya diğer hizmetleri de değildir zaten.

Denizin güzelliği ve temizliği Kuleli Koyu’nu size sevdirecektir. Eğer Fethiye’de gezecek, görecek bir koy ve plaj arıyorsanız, Kuleli Koyu’nu listenize eklemenizi tavsiye ederiz. Hafif çakıllı olan plajın denizi, oldukça sığdır ve dalga neredeyse yoktur. Kuleli sahilinin berrak suyunda, denizin metrelerce aşağısını görmeniz de mümkündür.

kuleli koyu fethiye
Kuleli Koyu

Fethiye, Kuleli Koyu’na Nasıl Gidilir ? Ulaşım

Kuleli Koyu Plajı, Fethiye şehir merkezine oldukça yakın bir konumda bulunmaktadır. Şehir merkezinden kalkan dolmuşlara binerek, Kuleli Koyu’na ulaşabilirsiniz. Özel arabanız ile Kuleli Koyu’na gidecekseniz; iskele yolundan Karagözler istikametine doğru gitmeniz gerekmektedir. Körfezin karşı tarafına geçtiğiniz zaman tatil köyünü geride bıraktıktan bir kaç kilometre sonra, sağ tarafınızda Kuleli Koyu Plajı tabelasını göreceksiniz.

] }

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2 yorum