Marmaris İnbükü Emel Sayın Koyu, Muğla

Muğla’da yeşilin ve mavinin buluştuğu doğal güzelliklerden biri olan İnbükü Koyu, Marmaris-Datça yolu üzerinde bulunmaktadır.

Marmaris’in popüler koylarından biri olan İnbükü Koyu, her yıl yerli-yabancı yüzlerce turisti ağırlamaktadır. İnbükü Koyu’nda  kamp alanları mevcuttur. Çadır kampı yapabileceğiniz bu alanlarda duş, tuvalet, çamaşırhane, elektrik, yemekhane, kafeterya, büfe gibi ihtiyaçlarınızı karşılayacak hizmetler sunulmaktadır.

İnbükü Ormanlık Alanı ile iç içe olan İnbükü Koyu, Emel Sayın Koyu olarak da isimlendirilmektedir. Bu koya tekneyle gelen Emel Sayın, burada denize girmiştir. Koydan çok etkilenen Emel Sayın’ın adı, bu koya verilmiştir. Halk arasında anlatılan bu hikaye, Emel Sayın’ın göz rengini andıran masmavi sulardan da gelmektedir.

İnbükü Koyu‘na gelmeden hemen önce Çubucak Orman Alanı çıkmaktadır, bu bölge de oldukça güzel ve görülmeye değer bir yerdir.

Marmaris İnbükü Emel Sayın Koyu

İnbükü Emel Sayın Koyu’na Nasıl Gidilir ? Nerede ? Ulaşım

Marmaris’ten Datça’ya giderken Marmaris-Datça Karayolu’nun 28.kilometresinde İnbükü Ormanlık Alanı’na varıyorsunuz. Bölgede bulunan tabeladan saparak koya kısa sürede ulaşabilirsiniz. Ayrıca İnbükü Koyu ve diğer koylara gezi düzenleyen tekneler bulunmaktadır. Marmaris’ten merkezden tekne gezintileri ile de bu güzel koyu görmeniz mümkündür.

] }

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2 yorum