PendikYHTGarC4B1UlaC59FC4B1m

Pendik YHT Garına Nasıl Gidilir?

İstanbul Ulaşım Rehberi bölümü için İstanbul’daki ulaşım sistemi ve genel olarak gidilecek yerlere nasıl ulaşacağı konusunda bilgiler yazıyorum yavrularım. Bu yazıda İstanbul Yüksek Hızlı Tren Garı olan Pendik YHT Garı’na metro, otobüs ve dolmuş ile nasıl ulaşım sağlayacağınızı anlatıyorum.

İETT otobüsleri ile Pendik Tren İstasyonu’na gitmek için 16, 16d, 17 ve 222 numaralı hatları kullanabilirsiniz. 16d otobüsünde öğrenci ve indirimli kart geçmiyor ve sahil yolundan gidiliyor. 16 ve 17 numaralı otobüsler, minibüs yolunu kullanarak gidiyor.

Dolmuş ile Pendik YHT Garı’na gitmek isterseniz, sahil yolunda iniyorsunuz ve yaklaşık 1 kilometre kadar yürümek durumunda kalıyorsunuz.

Metro ile Pendik Garı’na gitmek için Kadıköy-Kartal metrosunu kullanmanız gerekiyor. Bu metronun son durağında iniyorsunuz. Son duraktan taksi kullanarak (15-20 TL ücret) yada 17b Gebze-Kartal metro otobüsüne binerek gara ulaşabilirsiniz.

Avrupa yakasından Pendik YHT İstasyonu’na direkt olarak gitmek için 252 numaralı Mecidiyeköy-Pendik otobüs hattını kullanabilirsiniz.

Pendik YHT Garı Harita Koordinantları:

] }

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir