Tayland Bangkok

Tayland ve Bangkok Tur Fırsatlarını Kaçırmayın

Eski adı Siyam olan Tayland, Burma, Kamboçya, Laos ve Malezya ile komşudur. Tayland, Hindiçin yarımadasının orta kısmında bulunan Tayland’ın en önemli gelir kaynağı tarımcılık, maden yatakları ve turizmdir. Tayland dini ve kültürel özellikleri ile bilinmektedir. Resmi dili Tayca ve resmi para birimi Tayland Bahtıdır.

Tayland Turları arasından kendiniz için en uygun olanı yakalamak isterseniz seçimlerinizi hemen yapmalısınız. Bu yılın en keyifli zamanları arasında sizi bekleyen fırsatları değerlendirmelisiniz. Türkiye saatinden 5 saat ileri olan Tayland’da gezip göreceğiniz yerleri gitmeden kesinlikle araştırmalı ve bizzat tarihi hakkında bilgi sahibi olmalısınız.

Tropikal iklimin etkisinde olan Tayland’da hava sıcaklığı genelde 30 derecedir. Kasım ve Şubat ayları arasında Tayland turları arasından tercihte bulunmak en güzeli olacaktır. Bunun dışında kalan zamanlarda yağışlı havalara denk gelebilirsiniz.

Tayland otellerini, Tayland uçak bileti seçeneklerini ve hatta Tayland gezilecek yerleri araştırmalı ve seçimlerinizi gitmeden önce tur detaylarından inceleyerek yapmalısınız. Size verilecek boş zamanlarda dilediğiniz gibi gezebilmek ve bilgi sahibi olmak için önemli bir detaydır. Bangkok, Pattaya, Koh Samui Adası, Chang Mai Tapınağı, Hua Hin Plajı ve diğer plajları da gezebilirsiniz. Khao San Road ya da Sukhumvit bölgeleri de gezip görmeniz gereken yerler arasındadır. Çünkü Bangkok gece hayatı bu iki bölgede yaşanmaktadır.

Tayland

Thai mutfağı da araştırıp merak ettiğiniz kadar eşsiz olabilir. Thai mutfağında acı, ekşi, tatlı ve tuzlu sosları her zaman yediklerinizden biraz farklı gelecektir. Seçimlerinizi hemen yapmalı ve en uygun olanı tercih etmelisiniz.

Tayland’dan satın alabileceğiniz en güzel şeyler oyma eşyalar, buda heykelleri, rengarenk maskeler, süs eşyaları ve ayna çeşitleri olabilir. Tayland gece hayatı ile oldukça eğlencelidir. Özellikle Lady Boy gecelerini tercih etmeli ve eğlence için seçimlerinizi daha gitmeden yapmalısınız.

Bangkok Turları arasından seçiminizi hemen yapmalısınız!

1782 yılında Kral 1. Rama tarafından olan Bangkok, Tayca Krung Thep olarak bilinmektedir. Tayland körfezinde yer alan ülkenin para birimi Tayland Bahtıdır ve Bangkok, Türkiye’den 4 saat geride yer almaktadır. Türkiye Cunhuriyeti vatandaşlarından vize istemeyen ülkede 180 gün ara ile 30 gün boyunca konaklayabilirsiniz.

Bangkok

Büyük Saray, Wat Pho Tapınağı, What Phra Kaew Tapınağı, Jim Thompson Müzesi, Lumphini Park ve Golden Buddha Tapınağı Bangkok ‘ta görmeniz gereken yerler arasındadır.
Thai mutfağı son 50 yılın en meşhur mutfağı olmuştur. Hem eğlenmek hem dinlenmek hem de en keyifli zamanları geçirmek için seçimlerinizi hemen yapmalısınız. Gündüz farklı program gece farklı program yapmalısınız. Çünkü Bangkok gece hayatı da en az gündüz kadar hareketli ve eğlencelidir.

Tayland turları ya da Bangkok turları arasından erken rezervasyon seçenekleri ile dilediğiniz gibi fırsatları yakalamak için seçiminizi hemen yapmanızı tavsiye ederiz.

] }

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir