RotaradarBannerYatay

Ucuz Bilet Bulmak Aslında Zor Değil

Tatil planı yaparken ilk yaptığımız iş ulaşım için fiyat araştırması yapmak olmaktadır. Fakat uygun uçak bileti bulmak her zaman kolay olmuyor tabi ki, bu yüzden bu yazımızda uygun uçak bileti bulmanız için gerekli birkaç tüyodan bahsedeceğiz.

Uygun Uçak Bileti Bulmak İçin Arama Motorlarının Gücünden Faydalanın 

Uygun Uçak bileti ararken arama motorlarını kullandığınızda bu siteler sizler için birçok farklı havayolu şirketinden fiyat alıp sizin için listelemektedir. Bu arama motorları içinden Rotaradar’ı kullanarak uygun bilet bulabilirsiniz. Çünkü Rotaradar size farklı acentalar üzerinden dünya üzerindeki tüm uçuş seçeneklerini sunduğu gibi, hem de esnek uçuş seçme özelliği sayesinde belirlediğiniz zaman aralığında en uygun uçak biletinden başlayarak size sıralamaktadır.

Yolculuğa Gideceğiniz Çıkış Noktasının Önemi

Uygun uçak bileti almak için dikkat edeceğiniz bir diğer nokta da bulunduğunuz şehrin havaalanı dışında başka havaalanlarından da bilet bakmanız olacaktır. Çünkü talep yoğunluğu ve uçuş sayısının azlığı uçak bileti fiyatlarını etkileyen faktörlerdir. Örneğin bazı yurtdışı uçuşları için İstanbul Havaalanı’ndan bilet baktığınızda fiyatlar yüksek oluyorken, Antalya’dan baktığınızda daha uygun fiyata bilet bulabilirsiniz. Bu durum yurtiçi uçuşlarında da çift yönlü olarak geçerli olacaktır. Yani uygun uçak bileti bulmak için başka bir şehirden de seyahatinizi başlatabilir ya da dönebilirsiniz.

Gün Seçerken Esnek Olun

Bizler genelde tatil planlarken ya hafta sonu ya da hafta başı uçak bileti almaya çalışırız. Fakat talep yoğun dönemler genellikle bu günler olduğu için fiyatlar hep bir nebze yüksek oluyor. Bunun yerine gidiş biletinizi Perşembe, dönüş biletinizi Çarşamba aldığınızda diğer günlere oranla daha uygun uçak bileti almış oluyorsunuz.

Son Birkaç Basit Tüyo

Uçak bileti ararken mutlaka bilgisayarınızdan önbelleği ve çerezleri temizleyin. Çünkü bir kere arama yaptığınızda web siteleri ikinci aramanızda sizin oraya gitmeye kararlı olduğunuz biliyor ve aslında bilet fiyatları artmasa da size yüksek fiyat veriyor olabilir. Seyahatinizi birkaç kişi yapacak olsanız da hep tek kişilik uçak bileti arayarak bilet bakın, çünkü bazı firmalar çoğul aramalarda yüksek fiyat çıkarabiliyor. Bununla birlikte gidiş dönüş biletinizi mutlaka aynı firmadan almak zorundasınız diye bir şart yok. Çünkü bir yönü başka bir havayolu şirketinden alıp, bir yönü diğer bir şirketten almak bazı durumlarda daha ucuz olabiliyor. Son olarak; ucuz uçak bileti arama motorlarından birisi olan Rotaradar’ın size sunduğu kolaylıklardan faydalanabilirsiniz.

] }

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir