Denizli Çal Kısık Kanyonu

Çocuklarım, bu yazımda sizlere Ege’nin güzel ili Denizli’de yer alan Çal Kısık Kanyonu hakkında bilgi vereceğim. Ülkemizin nadir güzelliklerinden biri olan Çal Kısık Kanyonu, oldukça geç keşfedilen bir yer. Denizli İl Özel İdaresi’nin ve Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin yatırımları sonucunda turizme kazandırılan bu güzel kanyon, adının duyurulmasıyla beraber Denizli’de gezilecek yerler listesinde yer almaya başlamış.

Denizli’de gezilecek yerler denildiği zaman, akla ilk olarak Pamukkale geliyor elbette. Burayı daha önce sizin için yazmıştım zaten. Şimdi ise Denizli’nin Çal ilçesinde bulunan ve yılda ortalama 1 milyon turist tarafından ziyaret edilen Çal Kısık Kanyonu’nu yazıyorum. Denizli’ye gelen turistler, Pamukkale’yi gezilecek yerler listesinin ilk başına yazıyorlar. Çal Kısık Kanyonu gibi gezi yerleri ise yeni yeni keşfedilerek turizme kazandırılıyor ve turistlerin şehirde daha fazla turistik yeri görmesi hedefleniyor.

Denizli Çal Kısık Kanyonu

Çal Kısık Kanyonu’na Nasıl Gidilir ? Nerede ? Ulaşım

Büyük Menderes Vadisi içerisinde yer alan Çal Kısık Kanyonu, Denizli’nin Çal ilçesi sınırları içerisindedir. Çal Kısık Kanyonu’nun Denizli şehir merkezine uzaklığı 60 kilometredir. Kanyonun Çal ilçesine uzaklığı ise 7 kilometre kadardır.

Denizli Otobüs Garı’ndan Çal ilçesine giden minibüsleri kullanarak kanyona ulaşabilirsiniz. Özel araç ile Çal Kısık Kanyonu’na gitmek için ise Ankara Bulvarı üzerinden 30 kilometre kadar giderek Kaklık Mahallesi bölgesinde kuzey yönüne doğru devam etmelidir. Çal ilçesinden sonra ise Bekili yolunu takip ederek kanyona ulaşabilirsiniz.

Denizli Çal Kısık Kanyonu Videosu:

] }

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 yorum