Filyos Ecopark

Filyos Ecopark Zonguldak

Zonguldak’ın girişindeki Bakacakkadı Beldesi’nde yer alan Filyos Eco Park; Sarmaşıklı Konak ve Ağaçların Evleri isimli iki ayrı konaklama seçeneği, doğal mutfağı, çay köşkü, havuzu, at çiftliği ve arboretumu ile görülmeye değer bir yer.

Bakacakkadı 100.Yıl Tesisleri ve 100. Yıl Tatil Köyü olarak da bilinen bölge, oldukça geniş bir arazi üzerinde yer alıyor. 1981 yılında Zonguldak Yüzüncüyıl Vakfı tarafından yaptırılan tesis, bir dönem Zonguldak İl Özel İdare tarafından işletildikten sonra Bakacakkadı 100.Yıl Vakfı Başkanı Cemil Çakmaklı tarafından alındı.

Zonguldak şehir merkezine uzaklığı yaklaşık 30 kilometre olan Ecopark, özellikle Ankara ve çevre illerden gelen konuklarını ağırlıyor. Tesisin Ankara şehir merkezine uzaklığı 230 kilometre civarında ve ulaşım da oldukça kolay.

Filyos Ecopark Konaklama

Filyos Ecopark Konaklama

Filyos Vadisi’nde yer alan tesisin içerisinde Sarmaşıklı Konak adında bir otel binası yer alıyor. Ağaçların arasında, sarmaşıkların çevrelediği ve sincapların oyun alanı olan bu binada 36 adet oda bulunuyor.

Filyos Ecopark’taki bir diğer konaklama seçeneği ise Ağaçların Evleri. Çeşitli ağaçların özelliklerine göre donatılan bu odalar arasında elma, erik, ıhlamur, ayva, vişne, dut, ceviz, kiraz ve şeftali evi yer alıyor. Banyo ve giriş koridoru haricinde 22 metrekare büyüklüğündeki odalarda LCD Tv, minibar, sandalye, masa, çalışma masası, klima ve Wifi gibi özellikler sunuluyor.

Filyos Ecopark’taki konaklama otel fiyatları ise dönemine göre değişiklik göstermekle birlikte 100 TL ile 300 TL arasında değişiyor. Fiyatlara oda ve kahvaltı dahil ediliyor.

Filyos Ecopark ve Doğal Mutfak

Filyos Ecopark Dogal Mutfak

Filyos Ecopark içerisinde bulunan serada domates, biber, marul ve maydanoz gibi ürünler yetiştiriliyor. Bu ürünler, restoran kısmında müşterilere sunuluyor. Sabah yenilen kahvaltıdan öğle ve akşam yemeklerine kadar her yemekte doğal ürünler kullanılıyor.

Filyos Ecopark Açık Havuz

Filyos Ecopark 100 Yil Havuz

100. Yıl Havuz olarak bilinen açık havuz kısmı, bölge halkı tarafından oldukça ilgi görüyor. Ağaçların arasındaki havuz kenarında şezlong ve şemsiye gibi ihtiyaçlarınızı ücretsiz olarak karşılayabiliyorsunuz. Dışarıdan gelenler için ücretli olan havuz, konaklama yapan müşteriler tarafından ücretsiz kullanılıyor. 09:00 – 17:00 saatleri arasında kullanılabilen havuzun kenarında hamburger, tost, patates kızartması gibi ürünler bulabileceğiniz bir kafe yer alıyor.

Filyos Ecopark (100. Yıl) 2020 Havuz Ücretleri:

0-3 Yaş: Ücretsiz
3-12 Yaş: 25 TL
12 Yaş Üstü: 35 TL

Filyos Ecopark At Çiftliği

Filyos Ecopark At Ciftligi

Ecopark’ta konaklayan müşterilerin keyifli vakit geçirebileceği aktivitelerden bir tanesi de at çiftliğinde. Hem yarış atlarının hem de midillilerin bulunduğu at çiftliğinde binicilik eğitimleri alabilir veya atlarla gezintiye çıkabilirsiniz.

Filyos Ecopark Arboretum

Türkiye’deki sayılı arboretumlardan biri olan Filyos Ecopark Arboretum’u, yüz farklı türden ağaç ve ot türüne ev sahipliği yapıyor. Ecopark’a girdiğiniz andan itibaren çevrenizde yükselen ağaçlar, farklı türleriyle birlikte arboretumda sergileniyor. Ayrıca Ecopark’ın simgelerinden olan sincaplarla bu bölgede karşılaşma olasılığınız oldukça fazla.

Filyos Ecopark Zonguldak

Tatil Ana sitesi ve Lumos Reklam Ajansı işbirliği ile hazırlanan Filyos Ecopark tanıtım klibini alt kısımdan izleyebilirsiniz 🙂

Filyos Ecopark Nerede? Nasıl Gidilir?

Ecopark, Zonguldak’ın Gökçebey ilçesindeki Bakacakkadı beldesinde yer alıyor. Karabük, Bolu, Ankara, Kayseri, Kastamonu, Çankırı ve Eskişehir gibi çevre illerden Ecopark’a ulaşım oldukça rahat bir şekilde sağlanıyor. Zonguldak-Çaycuma yol ayrımında bulunan Ecopark’ın önünde her gün şehirlerarası yolcu otobüsleri geçiyor. Çaycuma yol ayrımında indikten sonra yaklaşık 100-150 metre kadar yürüyerek Ecopark’a ulaşabiliyorsunuz. Zonguldak-Ankara otobüslerinin tamamı bu noktadan geçiyor.

Filyos Ecopark Telefon Numarası: 0 (372) 532 82 72

] }

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir