Italya Turlari

Hayallerinizi Genişletin: İtalya Turları ile Baştanbaşa Bir İtalya Sizi Bekliyor

Meydanların, çeşmelerin, sarayların ülkesi İtalya, tatil yaparken öğrenmek, ufkunu genişletmek isteyen sayısız gezgine ev sahipliği yapıyor. Uçaklar İtalya turları için inişe geçtiğinde sizi Roma’nın aşk dolu sokakları, Napoli’nin gurme pizzaları ve kent meydanlarında tarihi yapıların gizli kamış hikayeleri karşılıyor. Hayatı dolu dolu yaşayan, uyumayan şehirler tüm görkemiyle karşınızda dururken, bilinmeyen rotalarda kendinizi Toscana’nın şirin restoranlarından birinde ya da Roma butiklerinde alışveriş yaparken bulabilirsiniz. İtalyan kültürünün zenginliğiyle dünya görüşünüzde yeni pencereler açacak İtalya turları, sıradaki seferini sizin için düzenliyor olabilir. Dünyayı keşfederken kendinizi de keşfetmek için Roma’dan Milano’ya, Venedik’ten Floransa’ya uzanan heyecan dolu bir İtalya turu 2019 yılında seyir defterinizin en güzel sayfalarını doldurmaya aday. Prontotour ile tatil ve gezi yapmanın ayrıcalığını keşfedeceğiniz muhteşem İtalya turları, İtalya harikalarını keşfetmek, Pompei’nin sıcaklığını yakından hissetmek için sizi çağırıyor.

İtalya Harikası Turlarıyla Muhteşem Bir Hafta Geçirin

Italya Turlari 1

Dünyayı keşfetmeye yeni başlayan bir turist ya da gezginseniz, İtalya sizin için harika bir başlangıç olabilir. Her şehrinde farklı bir dönemin tarihi ayak izlerine rastlamak, dünyaca ünlü gurme lezzetleri yerinde tatmak, film karelerini süsleyen mekanlarla aşk tazelemek için İtalya kalın bir kitap gibi sayfalarını çevirmenizi bekliyor. İtalya turları, gezi rotalarının en favori ülkesini gezerken İtalya harikalarının keşfi, başkent Roma’da başlıyor. Bir Roma tatili klasiği olan İspanyol Merdivenleri’nden, kayık şeklindeki Fontana della Barcaccia çeşmesini ya da kentin en ünlü alışveriş caddesi Via Condotti manzarasını izleyebilir, harika kareler yakalayabilirsiniz. Yılda 10 milyon kişinin ziyaret ettiği, incelikli sanatın en iyi örneklerinden olan Trevi Çeşmesi’ne dilek paranızı atarken yeni bir Roma seyahati düşleyebilirsiniz. Roma’da geçen günün diğer durakları, Piazza Venezia, Vittorio Emmanuelle Anıtı, Roma Forum, Imperial Forum, Via Del Corso, Circus Maximus ve elbette Colesseum size kendinizi şehrin sakinlerinden biri gibi hissettiriyor. 7 günlük İtalya turlarında yeni günün keşfi ise orijinal Napoli pizzasıyla tanışma ve ardından Pompei’nin gizemli tarihine bir bakışla sürüyor. Vezüv lavlarının ateşiyle yıkanmış Pompei’den sonra sizi Floransa’nın ünlü Duomo Kilisesi ve bir açık hava müzesi niteliğindeki Piazza Signoria bekliyor. Ve tabii ki Michelangelo’nun ünlü Davud heykelinin bir replikası da! Milano’da sadece modayı değil, Galleria ve Duomo Katedrali’ni, Scala Meydanı ve Fortezza’yı da karış karış gezen İtalya turları gezginleri için yolculuk, Venedik rüyasıyla taçlanıyor.

Büyük İtalya Turu Sizi Şifalı Sulara, Taptaze Lezzetlere Davet Ediyor

Italya Turlari 2

İtalya turları arasında öne çıkan Büyük İtalya turu, Milano’da Como Gölü’nü, yüzen şehir Venedik’te gondolların zarafetini izlerken sizi küçük ama görkemli bir kasabaya davet ediyor. Bir İtalyan kasabasında bulabileceklerinizi hayal ettiğinizde Montecatini sizi oldukça şaşırtabilir. Çünkü bu kasabada vitrinler, ünlü markaların butik tasarımlarıyla süsleniyor, küçük restoranlarda jumbo karidesler servis ediliyor, çeşmelerden ise şifalı sular akıyor. Yani Montecatini’de bir İtalya turu tavsiye olmaktan çıkıp sizin ve sevdikleriniz için muhteşem bir hediye paketine dönüşüyor. İtalya turları arasından bu turu seçtiğinizde 8 günlük muhteşem yolculuk Milano’da başlayıp İtalya’nın masalsı dağ köylerine, harikalar diyarı Montecatini’ye uzanıyor. Pizzaları ve yanardağıyla ünlü Napoli ile Pompei’de de sona eriyor. Ta ki siz yeni bir İtalya deneyiminde, Güney İtalya Turu için yol arkadaşlarınızla buluşana dek…

Güney İtalya Turları’nda Amalfi Kıyılarını Ve Fazlasını Keşfedin

Italya Turlari 3

Amalfi Kıyıları denilince aklınıza cıvıl cıvıl plajlar, Amalfi kıyılarına serpilmiş gibi duran küçük köyler geliyor olabilir. Ancak Amalfi, sokaklarında dolaşmaya başladığınızda bundan fazlası olduğunu ispat edecektir. Muhteşem sahil şeridinde dinlendikten sonra Amalfi’de bir yürüyüşe çıktığınızda meydanda tüm heybetiyle Duomo ve merdivenleri sizi ilk karşılayan yapı oluyor. Küçük dükkanlarda ünlü Amalfi Kağıdı’ndan yapılan hediyelik eşyalar ve elbette külahta sunulan karışık deniz mahsulü kızartmalar dikkat çekiyor. İtalya turları bir ülkeyi, bir şehri keşfetmenin yanı sıra bir kültürle tanışmak hatta bir kasabanın gündelik hayatına karışmak anlamına geliyor. Bu hissi yakalayabileceğiniz kasaba ise İtalya turlarındaki yolları Lecce’ye çıkarıyor. İtalya’nın bu en ünlü kasabasında, Antik Yunan ve Roma mimarisiyle, film karelerinden size göz kırpan Lecce sokaklarıyla ve ünlü domatesli ekmeklerle tanışma fırsatı bulacağınız gibi tüm gezi rotalarınızda Prontotour’un İtalya turu fırsat ve avantajlarından da yararlanabilirsiniz.

Prontotour web sitesinden size en uygun tarihteki İtalya turlarından her birini, uygun fiyatlarla bulabilirsiniz.  Erken rezervasyon avantajlarından hemen yararlanın ve İtalya’nın bu yılki davetlisi siz olun…

] }

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir