Kanada Savaş Müzesi Ottawa

Kanada’nın başkenti Ottawa’da bulunan Kanada Savaş Müzesi, şehirde gezilecek yerlerden biri olarak karşımıza çıkmaktadır. Kanada’nın askeri tarihinin anlatıldığı müze, bu alandaki en geniş kapsamlı müzedir. Şehir merkezinin batısında yer alan müze, Kanada’nın Fransız ve İngilizlerle yaptığı savaşlardan başlamaktadır ve dünya tarihinin kayıtlarına geçen bir materyallerin sergilendiği bir yerdir.

Kanada askeri tarihinin bir özetinin sunulduğu müze, ülke tarihinin ilk savaşından son savaşına kadar materyaller içermektedir. Bu materyaller arasında askeri ekipmanlar ve belgeler bulunmaktadır. Soğuk Savaş Dönemi, barış operasyonları ve Kanada tarihine dair pek çok koleksiyon, ziyaretçilerin beğenisine sunulmaktadır.

Modern mimarisi ile de dikkat çeken Kanada Savaş Müzesi’nde materyaller, oldukça etkileyici bir şekilde sergilenmektedir. Her yıl yüzlerce ziyaretçi ağırlayan müzede, savaşın yıkıcı yanlarına dikkat çekilmektedir. Yani bu müze bir güç gösterisi değil, savaşın kötü yanlarını anlatan bir temaya sahiptir. Müze içerisinde savaş alanlarından çıkartılan ekipmanlar, savaş gemileri, modern uçaklar gibi yaklaşım 3 milyon eser sergilenmektedir.

Kanada Savas Muzesi Ottawa

Kanada Savaş Müzesi’nin binasında çeşitli kültürel faaliyetler de gerçekleşmektedir. Kültür sanat aktiviteleriyle beraber çeşitli sergilere de ev sahipliği yapan binada kafe ve hediyelik eşya dükkanı da bulunmaktadır. Ülkede gezilecek diğer yerlere göz atmak için Kanada’da Gezilecek Yerler başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz.

Kanada Savaş Müzesi Ziyaret Saatleri ve Giriş Ücreti

Kanada Savaş Müzesi, ülkenin resmi tatil günleri dışında haftanın her günü hizmet vermektedir. Müze ziyaret saatleri ise 09:30 – 17:00 olarak belirlenmiştir. Bununla birlikte Perşembe günlerinde müzenin kapanış saati 20:00 olmaktadır.

Kanadaş Savaş Müzesi’nin giriş ücreti, 12$ ile 20$ arasında değişmektedir. Çocuk, öğrenci, yetişkin ve yaşlılar için farklı bilet fiyatları uygulanmaktadır.

] }

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir