Lefkoşa Vakıflar Çarşısı

Kıbrıs’ın başkenti Lefkoşa’nın merkezinde bulunan Vakıflar Çarşısı, Kıbrıs’ta askerlik yapan hemen hemen herkesin bildiği bir çarşıdır. Asker Çarşısı olarak da adlandırılan KKTC Vakıflar Çarşısı, tarihi Girne Kapısı’nın ve Mevlevi Müzesi’nin hemen yanında konumlanmıştır.

Kıbrıs’ın her yerinden gelen askerler, askeri malzeme ihtiyaçlarını karşılamak için Vakıflar Çarşısı’nı tercih etmektedir. 3 kattan oluşan Vakıflar Çarşısı’nın içerisinde; askeri malzeme satan dükkanlar, lokantalar, internet kafe, telefon görüşmeleri yapılabilen yerler ve kıyafet dükkanları bulunmaktadır. 3 girişi olan çarşı, özellikle hafta sonlarında askerlerle dolup taşmaktadır.

Kıbrıs’ta askerlik yapanlar, ilk çarşı izinlerinde isimlik ve bağlı bulunduğu alayın neftesini almak için bu çarşıya gelmektedir. Güzelyurt, Lefke, Gazimağusa ve Girne gibi Kıbrıs’ın diğer ilçelerinde de askeri malzeme satan dükkanlar bulunsa da başkent Lefkoşa’yı gezmek için gelen askerler, malzeme ihtiyaçlarını buradan karşılamaktadır.

Lefkosa Vakiflar Carsisi 1

Çorap, iç çamaşırı, askeri kamuflaj, künye, çarşı defteri, tabanlık, bot boyası, kilit gibi aradığınız her askeri malzemeyi bulabileceğiniz Vakıflar Çarşısı, Türkiye’deki acemi birliğinizden geldiğiniz arkadaşlarınızla da karşılaşabilme ihtimalinizin çok yüksek olduğu bir yerdir. Ortamıyla size asker olduğunuzu hissettiren çarşı, eğer asker olarak değil de turist olarak gidiyorsanız; ucuz çamaşır ve ucuz yemek dışında işinize pek yaramayacak bir yerdir.

] }

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 yorum