Sakarya Karasu Sahil Park Plajı

Sakarya’da denize girilecek yerler nereler? diye sorduğunuz zaman, alacağınız cevaplar ilki, Sakarya’nın Karasu ilçesi olacaktır. Karadeniz sahilinde bulunan Karasu ilçesinde bulunan Sahil Park Plajı, 2016 yılında aldığı mavi bayrak ödülü ile adını ulusal çapta duyurarak büyük bir başarıya imza attı.

Türkiye’deki mavi bayraklı plajların büyük bir çoğunluğu Akdeniz ve Ege Bölgelerinde toplanmış olsa da Karadeniz Bölgesi’nde de mavi bayraklı plajlar bulunuyor. Az sayıdaki bu plajlar Ordu, Samsun, Zonguldak, Düzce ve Sakarya şehirlerinde bulunuyor. 2016 yılında Sakarya’nın tek mavi bayraklı plajı olma özelliğini taşıyan Karasu Sahil Park Plajı da bunlardan bir tanesi.

Karasu Belediyesi ve Sakarya Büyükşehir Belediyesi’nin çalışmalarıyla beraber Sakarya turizmine kazandırılan Karasu Sahil Park Plajı, Sakarya’nın yaz turizmine büyük bir katkı sağlıyor. Türkiye’nin en uzun plajlarından birine sahip olan Karasu ilçesinin toplam sahil uzunluğu yaklaşık 15 kilometredir.

Sakarya Karasu Plajı

Karadeniz’in diğer sahillerinde olduğu gibi dalgalı bir denize sahip olan Karasu Plajı, yaz aylarında oldukça kalabalık olmaktadır. Kum plaja sahip olan Karasu’da jet-ski gibi su aktiviteleri de yapılmaktadır.

Karasu ilçesindeki Sahil Park Plajı’nın düzenlenmesi, plajın özellikle bu noktasını cazip bir hale getirmiştir. Mavi bayraklı plajın uzunluğu 500 metre, genişliği ise 300 metredir.

Sakarya Karasu Sahil Park Plajı’na Nasıl Gidilir? Nerede?

Karasu ilçesinin Sakarya şehir merkezine uzaklığı 50 kilometredir. İlçenin Ankara’ya uzaklığı 290 kilometre, İstanbul’a uzaklığı ise 200 kilometredir.

Sakarya şehir merkezinden Karasu’ya gitmek için otogardan düzenli olarak kalkan ilçe minibüslerini kullanabilirsiniz.

İstanbul’dan ulaşım sağlamak için ise TEM otoyolu üzerinden Adapazarı girişine geldikten sonra 500 metre kadar sonra karşınıza gelen Karasu yol ayrımı takip ederek ilçeye ulaşıyorsunuz.

Ankara’dan ilçeye ulaşım sağlamak için ise TEM otoyolunu kullanarak Adapazarı’na doğru ilerlerken Akyazı gişelerinin arından D-100 kara yoluna girdikten sonra 19 kilometre sonra Adapazarı’na giriyorsunuz. Buradan da Karasu yol ayrımını takip ediyorsunuz.

Sakarya Karasu Sahil Park Plajı Telefon Numarası: 444 40 54

] }

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir