Zağnos Vadisi, Trabzon

Trabzon’da gezilecek yerlerden biri olan Zağnos Vadisi, kentsel dönüşüm ile birlikte restore edilen bir yerdir. Vadide bulunan evlerin kentsel dönüşüm kapsamına alınmasıyla beraber Zağnos Vadisi, bir piknik yeri haline gelmiştir. Yapay havuzlar, ağaçlar, çiçekler ve rekreasyon alanlarıyla birlikte Trabzon’un yükselen değerlerinden biri olan Zağnos Vadisi, Trabzon’da gezilmesi gerekenler listesinde yer almaktadır.

Trabzon şehir merkezinde bulunan Zağnos Vadisi, Trabzon Varlıbaş Alışveriş Merkezi’nin üst kısmında kalmaktadır. Güneşli havalarda Trabzonluların piknik yapmak için tercih ettiği yerlerin başında gelen bölgede ailecek keyifli vakit geçirmek mümkündür. Etap etap restorasyon çalışmaları yapılan bölge, oldukça geniş bir alana yayınlamaktadır. Ayrıca Zağnos Vadisi, çeşitli etkinliklere de ev sahipliği yapmaktadır.

Trabzon Zağnos Vadisi

Zağnos Vadisi’ne Nasıl Gidilir ? Nerede ? Ulaşım

Zağnos Vadisi Parkı, Trabzon şehir merkezindeki Yavuz Selim Bulvarı üzerinde yer almaktadır. Trabzon Otogarı’na yaklaşık 4 kilometre mesafede yer alan parka, otogardan kalkan dolmuşlar aracılığı ile ulaşım sağlanabilir.

] }

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir