Çakırlar Korusu, Samsun

Samsun’un Atakum ilçesinde bulunan Çakırlar Korusu, Samsun’da gezilecek yerlerden biridir.

Türkiye’nin sayılı güzelliklerinden biri olan Çakırlar Korusu, nadir sayıdaki su basar ormanlardan biri olarak ön plana çıkmaktadır. Uzun yıllar boyunca Samsunluların en gözde piknik yeri olan Çakırlar Korusu, Atakum Belediyesi tarafından 2011 yılında başlanan ve 2012 yılında tamamlanan çalışmaları sayesinde güzel bir görünüme kavuşmuştur. Özellikle yaz aylarında piknik alanı tercih edilen Çakırlar Korusu, yapılan çevre düzenlemesiyle dört mevsim boyunca ilgi çeken bir turistik yer haline gelmiştir.

Atakum Belediyesi’nin yaptığı çalışmalarla birlikte Çakırlar Ormanı’nın derinliklerine doğru ilerleyen ahşap yürüyüş yolu inşa edilmiştir. 1,5 metre yüksekliğindeki bu yürüyüş yolu, ormanın derinliklerine doğru gidiyor. Yürüyüş yolu üzerinde 2 adet kafe/restoran, kuş kafesi ve tuvalet bulunuyor. Yürüyüş yolunda sık sık düğün fotoğrafçıları çalışıyor.

Çakırlar’ın açık alanında ise piknik yerleri bulunuyor. Araç trafiğine kapalı olan bu alanda tuvaletler, çocuk parkı, basketbol sahası, futbol oynamak için alanlar, konser alanı, piknik masaları yer alıyor. Çakırlar Korusu; piknik, doğa yürüyüşü, fotoğraf çekmek ve spor aktiviteleri için Samsun’da tercih edilen yerler arasındadır.

Samsun Atakum Çakırlar Korusu

Çakırlar Korusu’na Nasıl Gidilir ? Nerede ? Ulaşım

Çakırlar Korusu, Samsun’un Atakum ilçesinde bulunmaktadır ve şehir merkezine uzaklığı 20 kilometre kadardır. Atakum’un İncesu/Altınkum mevkiinde yer alan Çakırlar Korusu’na dolmuşla ulaşım sağlamak mümkündür. Dolmuş kullanacaklar, şehir merkezinden kalkan Çatalçam-Taflan dolmuşlarını kullanabilirler. Özel araç ile gidecek olanlar ise Samsun-Sinop karayolunu takip etmelidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.