Atakum Sahili, Samsun

Atakum, Samsun’un merkez ilçelerinden bir tanesidir ve şehir merkezine 5 kilometre uzaklıkta bulunmaktadır. Samsun şehir merkezinden çıktıktan sonra Atakum ve Atakum Sahili‘ne ulaşılmaktadır. Karadeniz Bölgesi’nin en büyük şehri olan Samsun’un hızla gelişen bölgelerinden bir tanesi olan Atakum, Atakum Sahili ile ön plana çıkmaktadır.

Atakum Sahili, Samsun şehrinin can damarıdır ve özellikle yaz aylarında yoğun bir nüfusa ulaşmaktadır. Atakum Sahili’nde Leman Kültür, Big Yellow Taxi, Starbucks, Mado gibi ulusal mekanların yanı sıra Jaja, Orjin, Olimpiyat, Vecihi Pub gibi bir çok yerel mekan bulunmaktadır. Atakum sahil şeridi, yaz ayların oldukça canlı olmaktadır. Samsun gece hayatı denince akla gelen ilk yerdir ve sahil boyunca sıralanan alkollü-alkolsüz restoran ve kafeler bulunmaktadır.
Atakum Sahili sadece geceleri değil, gündüzleri de oldukça canlıdır. Gün içerisinde oturulabilecek kafe ve restoranlar olduğu gibi Atakum’da denize girmek de mümkündür. Şehir merkezinde yer alan büyük Samsun Limanı nedeniyle merkezde denize girme imkanı yoktur. Samsun şehir merkezine en yakın denize girilebilecek noktalardan bir tanesi Atakum Plajı’dır. Samsun Büyükşehir Belediyesi’ne ait olan Palmiye Kafe başta olmak üzere Atakum Sahili’nde denize girilebilecek pek çok nokta bulunmaktadır.

Samsun Atakum
Atakum’da yapılan aktivitelerden bir tanesi de balıkçılıktır. Sahilde yer alan ve işletmesi Atakum Belediyesi’ne ait olan Deniz Kafe’nin önünde bulunan iskele, gece-gündüz balıkçıların akınına uğramaktadır. Yine Atakum sınırında yer alan Yat Limanı’nda da balık tutmak mümkündür. Atakum‘a nasıl gidilir ? Atakum’a ulaşım nasıl sağlanır ? Diye soracak olursanız: Samsun şehir merkezinden Atakum’a ulaşmak için tramvay, otobüs veya dolmuş kullanılabilmektedir.

] }

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2 yorum