Danimarka Lego Parkı – Legoland Billund

Danimarka’da gezilecek yerler arasında yer alan Legoland, çocuklar için tam bir cennettir. Lego Dünyası olarak bilinen bu eğlenceli tatil yeri, çocuklar için olduğu kadar büyükler için de oldukça ilgi çekici bir yerdir.

Danimarka’da bulunan Legoland Billund, Merlin Entertainment Grubu’nun, Lego adı verilen yapboz oyuncaklarla teması oluşturulan bir eğlence parkıdır. Bu eğlence parkının benzerleri, Legoland Windsor İngiltere, Legoland Günzburg Almanya,  Legoland California Amerika, Winter Haven Florida Amerika,  Legoland Nusajaya Malezya ve Legoland Dubai Birleşik Arap Emirlikleri ülkelerinde bulunmaktadır. Dünya genelinde toplam 7 adet Legoland bulunmaktadır.

Yılda yaklaşık 2 milyon ziyaretçiyi ağırlayan Legoland Billund, 1968 yılında açılmıştır. Eğlence parkı, 7 ayrı bölümden oluşmaktadır. Miniland ve Duplo Land alanları, daha çok küçük yaş gruplarındaki çocuklara hitap etmektedir. Çocuklara yönelik oyuncaklar ve trenler, bu bölümde bulunmaktadır. Miniland kısmında, Danimarka’nın önemli yapılarının legolardan yapılmış kopyalarının bulunduğu minyatür şehir yer almaktadır.

Legoland Billund Eğlence Parkı’nın Imagination Zone alanı, adından da tahmin edilebileceği gibi hayal gücüne yönelik bir bölümdür. Bu kısımda Müzik Çeşmesi ve Atlantis Akvaryumu gibi etkinlik yerleri bulunmaktadır. Lego City bölümü, legoların nasıl üretildiğini gösteren ve uygulama yapmanıza fırsat sağlayan bir yapım merkezidir.

Eğlence parkında bulunan Knight’s Kingdom ve Adventure Land bölümleri, daha çok büyüklere yönelik oyuncakları barındırmaktadır. Bu kısımda hız ve su oyunlarıyla ilgili çeşitli oyuncaklar bulunmaktadır. Legoredo Town bölümünde, hız ve tema içeren trenler bulunmaktadır. Piratenland bölümüne ise su oyunları yerleştirilmiştir.

Danimarka’nın Lego Eğlence Parkı’nda yer alan oyunlar ve oyuncaklar, yan yana bir halde bulunmaktadır. Bazı günlerde çeşitli etkinlikler ve gösteriler düzenlenmektedir. Oyuncakların haricinde ise kapalı alanlar, restoranlar ve lego temalı hediyelik eşya dükkanları bulunmaktadır.

Danimarka Lego Parkı

Danimarka Legoland Billund Ziyaret Günleri ve Saatleri

Legoland Billund, yılın belli dönemlerinde ziyarete açıktır. Ziyaret saatleri de çeşitli dönemlere göre değişiklik göstermektedir. Bu nedenle seyahatinizi planlamadan önce, parkın açık olduğu gün ve saatlere bakmanızı öneriyoruz. Bu konudaki en güncel bilgiyi, parkın resmi sitesinde bulunan Açık Saatler başlıklı bölümden bulabilirsiniz.

Danimarka Legoland Billund Giriş Ücreti Ne Kadar ?

Danimarka’da para birimi olarak Danimarka Kronu kullanılmaktadır. 10 Danimarka Kronu, yaklaşık olarak 4,50 TL’ye denk gelmektedir. 1 günlük tam bilet (13-64 yaş) fiyatı, 1 günlük 150 TL (329.00 DKK) civarındadır. 3-12 yaş grubundaki çocuklar için giriş ücreti 135 TL (299.00 DKK) civarındadır. 3 yaş altındaki çocuklar için ise giriş ücreti alınmamaktadır.

Biletinizi parkın resmi internet sitesi üzerinden online olarak aldığınızda, %15 ekstra indirim kazanabilirsiniz. Parkın internet sitesindeki Online Bilet kısmından bilet satın alabilirsiniz.

Legoland Billud Danimarka

Danimarka Legoland Billund Nasıl Gidilir ? Nerede ? Ulaşım

Hava yolu ile Legoland Billund’a gitmek için Billund Havaalanı’nı kullanabilirsiniz. Direkt olarak uçuş bulmak zor olsa da, aktarmalı uçakları deneyebilirsiniz. Kopenhag’dan trenle Vejle’ye oradan ise otobüs veya taksi ise Billund’a gidebilirsiniz.

] }

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2 yorum