Hamamönü, Altındağ, Ankara

Ankara’nın Altındağ ilçesinde bulunan Hamamönü, Ankara’da gezilecek yerler arasında yer almaktadır ve özellikle öğrenciler tarafından tercih edilmektedir.

Altındağ ilçesinin tarihi bir semti olan Hamamönü, yapılan restorasyon çalışmalarıyla oldukça canlı bir yer haline gelmiştir. Eski evler restore edilmesiyle beraber Hamamönü‘ne çok sayıda kafe ve restoran açılmıştır. Günümüzden 150 yıl önce yapılan binaların tarihi dokusu, yenilemeyle beraber ziyaretçilere hoş bir hava yaşatmaktadır.

Hamamönü’nde Neler Yapılır ?


Hamamönü’nde eski Safranbolu evleri tarzındaki evlerin çevrelediği dar sokaklar arasında yürüyüş yapmak oldukça keyiflidir. Bununla beraber mekanlarda oturabilir ve yemek yiyebilirsiniz. Ankara’da kahve ve Türk Kahvesi içmek için tercih edilecek yerlerden bir tanesi Hamamönü’dür. Burada Osmanlı usulü kumda Türk Kahvesi içebilirsiniz.

Ramazan Ayı içerisinde Hamamönü bir başka güzeldir. Ramazan Ayı boyunca Hamamönü’nde etkinlikler, şenlikler yapılmaktadır.

Hamamönü’nde Ne Yenir ? Hamamönü Kahvaltı


Hamamönü’nde hizmet veren pek çok kafe ve restoran bulunmaktadır. Bölge, daha çok sabah kahvaltıları için tercih edilmektedir. Özellikle hafta sonunda Hamamönü’nün dar sokaklarına atılan masalarda kahvaltı tabağı ilgi görmektedir. Hamamönü kahvaltı tabağı fiyatları, 15 TL ile 50 TL arasında değişmektedir. Bu fiyatlara peynir çeşitleri, reçel çeşitleri, bal, yağ, domates, salatalık, sosis, salam, yumurta, yeşillik, zeytin çeşitleri, ekmek ve sınırsız çay olan kahvaltı tabakları mevcuttur. Hamamönü’nü genellikle üniversite öğrencileri tercih ettiği için, fiyatlar oldukça uygundur. Kahvaltı dışında ana yemekler de bulunmaktadır.

Ankara Hamamönü

Hamamönü’ne Nasıl Gidilir ?

Hamamönü’ne ulaşım oldukça kolaydır. Ziyaretçiler genellikle Cebeci/Kurtuluş tarafından Hamamönü’ne ulaşmaktadır. Bunun için Ankaray metrosunu kullanarak Kurtuluş Metro Durağı’nda inebilirsiniz. İndikten sonra yaklaşık 5 dakika kadar yürüyerek Hamamönü sokaklarına ulaşabilirsiniz. Hamamönü sokakları, Hacettepe Sıhhıye Yerleşkesi’nin hemen arka tarafında yer almaktadır.

] }

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 yorum