İstanbul Elmasburnu Tabiat Parkı

İstanbul’daki tabiat parklarından biri olan Elmasburnu, 13,34 hektarlık bir alana yayılmıştır. 2011 yılında tabiat parkı statüsü kazanan Elmasburnu Tabiat Parkı, İstanbul’un gözde mesire alanlarındandır. Riva bölgesinde yer alan Elmasburnu Tabiat Parkı içerisinde yer alan Elmasburnu Plajı, İstanbul’da denize girmek için tercih edilecek yerlerden biridir.

İstanbul Riva’da yer alan 3 plajdan biri olan Elmasburnu Plajı, denize girilecek yerlerden biri olmanın yanında su sporları aktiviteleri için de tercih edilmektedir. Plajda soyunma kabinleri ve duşlar bulunmaktadır. Ayrıca Elmasburnu Tabiat Parkı içerisinde piknik alanları, çadırlı kamp alanı, kır lokantası ve büfe yer almaktadır. Bölgedeki kamp alanı, Elmasburnu’nun İstanbul’da kamp yapılacak yerlerden biri olmasını sağlamaktadır.

Elmasburnu Tabiat Parkı’nın bitki örtüsü iğne yapraklı ağaçlar ile maki türlerinden meydan gelmektedir. Bölgede genellikle kızılçam, sahil çamı, macar meşesi, sapsız meşe ve saçlı meşe gibi türler görülmektedir. Bölgenin hayvan popülasyonunda ise geyik, karaca, çakal, tilki, sincap, yaban domuzu türleri görülmektedir.

Elmasburnu Tabiat Parki 1

Elmasburnu Tabiat Parkı Giriş Ücreti Ne Kadar?

İstanbul Elmasburnu Tabiat Parkı’na ziyaretçilerin girişi için ödenmesi gereken ücreti, 2016 yılı için şu şekildedir:

Şahıs: 4.50 TL
İndirimli: 2.25 TL
Bisiklet: 4.50 TL
Motosiklet: 9.00 TL
Otomobil: 14 TL
Minibüs: 40 TL
Midibüs: 70 TL
Otobüs: 120 TL

Elmasburnu Tabiat Parki 2

Elmasburnu Tabiat Parkı’na Nasıl Gidilir?

İstanbul Beykoz’da Riva Çayağzı Mevkiinde yer alan Elmasburnu Tabiat Parkı’na gitmek için TEM otoyolu üzerinden Kavacık’tan Riva’ya ulaşan otoyol kullanılabilir.

] }

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir