O Ağacın Altı (Göreme Panorama)

Göreme Panorama noktası olarak bilinen ”O Ağacın Altı” isimli tesis, Uçhisar – Göreme arasındaki yolun kenarında yer alıyor. Kapadokya gezilecek yerler listesinde O Ağacın Altı isimli kafede eşsiz bir manzara sizi bekliyor. Turist kafilelerin uğrak noktalarından olan bölgede hediyelik eşya dükkanları, lokanta, kafe ve fotoğraf çekinebileceğiniz bir manzara bulunuyor.

O Agacin Alti Goreme
O Ağacın Altı Cafe

Mekan bir dinlenme tesisi gibi hizmet veriyor. Önünde bulunan geniş otoparkta turist kafilelerini taşıyan otobüsler eksik olmuyor. Eğer Zelve Açık Hava Müzesi ve Paşabağları Ören Yeri gibi bölgedeki önemli noktaları gezdiyseniz; burası Kapadokya’yı terk etmeden önce son bir kez bakmanız için iyi bir fırsat sunuyor.

Giriş kısmında içeri adımınızı atarken bolca hediyelik eşya dükkanı ile karşılaşıyorsunuz. Büyük küçük birçok hediyelik eşyanın satıldığı dükkanlarında yan tarafından çay-kahve içip bir şeyler atıştırabileceğiniz kafe kısmı yer alıyor. Bölgenin asıl cazibesi ise biraz ileride yer alan panoramik manzara alanı. Uçhisar’dan Göreme’yi izlemek istiyorsanız, bu hakim tepe sizlere muhteşem bir manzara sunuyor.

Goreme Panorama Manzara
Göreme Panorama Manzarası

Göreme panorama manzarası dikkat çeken şeylerden biri de üzerinde nazar boncukları dolu olan bir ağaç. Özellikle bölgeye Uzak Doğu’dan gelen turistlerin büyük ilgisini çeken nazar boncuklarıyla dolu olan ağaç, panorama manzarası ile birlikte turistlerin en çok fotoğraf çektirdiği alanlardan biri. Tesiste yer alan cafede manzara eşliğinde çay, Türk kahvesi ve diğer içeceklerden tadabiliyorsunuz. Self servis olarak çalışan mekan, fiyatlarının yüksekliği nedeniyle misafirler tarafından eleştiriye de maruz kalıyor.

Goreme Uchisar O Agacin Alti scaled

Kısaca özetlemek gerekirse Kapadokya gezisinde yol üstü kısa bir mola verip manzaranın tadını çıkartabileceğiniz mekan, aynı zamanda hediyelik eşya almak için de ideal. Kahve ve çay gibi içeceklerde fiyatlar ortalamanın üzerinde. Zaten buraya gelenlerin en sık yaptığı aktivite fotoğraf çekinmek.

O Ağacın Altı Cafe Nerede?

Uçhisar bölgesinde, Göreme ilçe sınırları içerisinde yer alan tesis, hemen yolun kenarında bulunuyor. Göreme-Uçhisar yolunu kullanırken yol kenarındaki tabeladan tesisi kolayca bulabiliyorsunuz.

O Ağacın Altı Telefon Numarası: 0542 337 83 51

O Ağacın Altı Adresi: Uçhisar Yolu 3. Km, 50180 Göreme/Nevşehir Merkez/Nevşehir

Yazı içeriği ve görseller, Tatil Ana sitesi tarafından hazırlanmıştır. Link kullanarak kaynak göstermeden kullanılması yasaktır.

] }

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 yorum