Sarımsaklı Plajı, Ayvalık

Sarımsaklı, Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde yer alan oldukça güzel bir yerdir. Küçükköy beldesinde bulunan Sarımsaklı Plajı, Ayvalık’ta denize girmek için en çok tercih edilen plajdır. Sarımsaklı Plajı sadece Ayvalık’ta değil Dünya çapında üne kavuşmuş bir plajdır.

Sarımsaklı Plajı, 7 kilometre uzunluğunda ve 100 metre genişliğinde olup oldukça geniştir. Plajın ince kumlu yapısı ve sakin denizi burayı oldukça cazip bir yer haline getirmektedir. Sarımsaklı Plajı’nda deniz suyu soğuktur. Sıcak deniz suyu sevmeyenler için de ayrı bir tercih sebebi oluşturmaktadır.

Sarımsaklı Plajı’nda aktivite yapmak pek çok seçenek bulunmaktadır. Jet Ski, kano, parasailing, muz gibi çeşitli su sporları aktiviteleri için alanlar bulunmaktadır.

Sarımsaklı’da konaklama açısından bir sıkıntı bulunmamaktadır. Ayvalık bölgesinde en fazla otel Sarımsaklı’da yer almaktadır. Plajın hemen karşısına dizilen oteller ve pansiyonlar, özellikle yaz aylarında tam kapasite çalışmaktadır.

Sarımsaklı Plajı Konaklama

Sarımsaklı (Küçükköy), Ayvalık’ta en çok konaklama yeri bulunan bölgedir. Plajın hemen bitiminde bir yol ve kenarında oteller bulunmaktadır. Sarımsaklı’da 3,4,5 yıldızlı otellerin yanı sıra pansiyon ve butik oteller de bulunmaktadır.

Ayvalık Sarımsaklı Plajı

Sarımsaklı Plajı’na Nasıl Gidilir ? Nerede ? Ulaşım

Sarımsaklı, Ayvalık şehir merkezine 8 kilometre ve Cunda Adası’na 15 kilometre uzaklıkta yer almaktadır. Ayvalık merkezden Sarımsaklı Plajı’na ulaşım, yaz aylarında oldukça kolaydır. Bölgeye Ayvalık’tan minibüs veya otobüsler ile ulaşım sağlayabilirsiniz. Minibüsler oldukça yoğun çalışmaktadır ve fiyatı 4 TL’dir.

] }

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 yorum