Çatalçam Plajı, Samsun

Karadeniz’in en büyük şehri Samsun’da denize girilecek yerlerden bir tanesi Çatalçam Plajı‘dır. Atakum sahil şeridinde denize girilebilecek pek çok nokta bulunmaktadır. Samsun’un yaz turizmi merkezi olan Atakum ile ilgili yazımızı, Atakum Sahili başlıklı konumuzdan okuyabilirsiniz.

Çatalçam Plajı, Atakum sahilinin son kısımlarına doğru Samsun-Bafra yolu üzerinde yer almaktadır. Atakum ilçesine bağlı olan Çatalçam Plajı, bölgede yapılaşmanın az olmasından dolayı Samsun’da temiz suya sahip olan plajlardan biri olarak ön plana çıkmaktadır. Halk plajı olan Çatalçam Plajı’nın uzunluğu 353 metre, genişliği ise 18-50 metre arasındadır. Plaj, kum plajdır ve yaz aylarında Samsunlular tarafından tercih edilmektedir.

Samsun’un Mavi Bayraklı Plajı

Çatalçam Plajı, 2015 yılı itibariyle temiz oranı sayesinde mavi bayrak almaya hak kazanmıştır. 2015 sezonu itibariyle Karadeniz Bölgesi’nde 7 adet mavi bayraklı plaj bulunmaktadır. Ordu (4), Samsun (1), Zonguldak (1) ve Düzce (1) şehirlerinde mavi bayraklı plajlar vardır. Çatalçam Plajı, Samsun’un tek mavi bayraklı plajıdır.

Samsun Çatalçam Plajı

Samsun Çatalçam Plajı’na Nasıl Gidilir ? Nerede ? Ulaşım

Çatalçam Plajı, Samsun şehir merkezine yaklaşık 20 kilometre uzaklıktadır. Atakum ilçesine bağlı plaj, Samsun-Bafra yolu üzerinde bulunmaktadır. Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi ve Omtel Oteli’i geçtikten sonra 19 Mayıs Polis MYO arkasında bulunan bölge, Çatalçam Plajı’dır. Çatalçam Plajı’na gitmek için şehir merkezinden kalkan ve Atakum istikametinden giden İncesu, Taflan dolmuşlarını kullanabilirsiniz. Diğer bir seçenek ise 19 Mayıs ilçesine veya Bafra ilçesine giden dolmuşları kullanmaktır.

] }

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir